Hırsız çaldığı televizyonu geri getirdi!

Sivas’ta yalnız yaşayan Gürsel Karataş’ın “Tek arkadaşımdı” dediği televizyonu çalınmıştı, konunun basında yer almasının sonrasında çalınan televizyon çöp poşetinin içerisinde evin önüne bırakıldı.
Takip et
Hırsız çaldığı televizyonu geri getirdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sivas’ta Pulur Mahallesi 3. Sokak’ta bulunan 2 katlı müstakil ikamette yalnız yaşayan 57 yaşındaki Gürsel Karataş’ın evine hırsız girdi. Hırsız, eşi 2 sene önce vefat eden ve yalnız yaşayan Karataş’ın “Tek arkadaşımdı” dediği televizyonunu çalarak kayıplara karıştı. Polis ekipleri, olayın şüphelisinin bulunması için çalışma başlattı. Hırsızın ve televizyonun bulunması için çalışmalar sürerken, televizyon bir çöp poşetinin içerisinde evin yakınlarına bırakıldı.

“TELEVİZYONUMA KAVUŞTUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Günün çoğunu TGRT Belgesel izleyerek geçirdiğini ifade eden Karataş, “TGRT Belgesel’deki eğitici ve öğretici yayınlardan istifade ediyorum. Televizyonuma ve TGRT Belgesel kanalına tekrardan kavuştuğum için çok mutluyum. Kanalda yayınlanan programlardan çok memnunum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Karataş, evinin çevresinde televizyonu bulması üstüne vaziyeti polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, televizyon üstünde parmak izi çalışması yaptı. Olayın, zanlısı B.E. ekiplerin çalışmaları sonucunda yakalanarak polis merkezi amirliğine götürüldü.

“ARKADAŞ GELDİ”

Gürsel Karataş, tek arkadaşı olan televizyonunun geri geldiği için mutlu olduğunu söyleyerek, “Dışarı hava almaya çıktım. Bir de baktım şüphelendiğim çocuk arka tarafa doğru gidiyor. Peşinden gideyim dedim. Biraz ileri gittim. Türbenin arkasına baktığımda televizyon dayalı olarak orada duruyordu. Oraya bırakmış. Bir liran da kaybolsa insan üzülüyor. İster, istemez mutluyum. Arkadaş geldi” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.