adplus-dvertising

Hırka-i Şerif’in hazırlıkları tamamlandı

Korona virüs önlemleri sebebiyle 2 senedir kapalı olan ve yarın ziyarete açılacak Hırka-i Şerif’in hazırlıkları tamamlandı.
Takip et
Hırka-i Şerif’in hazırlıkları tamamlandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Korona virüs sebebiyle 2 senedir ziyarete kapalı olan Hırka-i Şerif, yarın saat 10.00’da açılıyor. Hazırlıkları tamamlanan Hırka-i Şerif, ziyaretçilerini bekliyor. Hırka-i Şerif, sabah 10.00’da ziyarete açılıp akşam 18.00’da ziyarete kapanacak. Hırka-i Şerif, Ramazan sonuna kadar açık kalacak. Ziyarete gelecek vatandaşların maske ve mesafe kurallarına uyması bekleniyor.

“Her şeyimiz yapıldı, yarına hazırız”

Son hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Hırka-i Şerif Vakfı Genel Müdürü Sümeyra Güldal, “2 yıldır bildiğiniz gibi koronadan dolayı kapalıydık. Burası oldukça yoğun oluyor. Bulaşı önlemek mümkün olmayacaktı. O yüzden kapalıydık. Bugünlerde de salgının seyrelmesi ve yoğun talep üstüne ailemiz son bir hafta peygamber aşıklarına hasret giderme hususunda lütufkar davrandılar. Biz de önlemler hususunda Valiliğimiz ve Belediyemizin destekleriyle beraber dışarıdan itibaren sıra hususunda önlemlerimizi aldık. İnsanların sıraya girdiği noktaları daralttık. Arada mesafeler olacak. Ziyaretçilerimizden bunu rica ediyoruz.

Öte Yandan maske konusuna da dikkat etmelerini istiyoruz. Sıra seyrek olunca akışta sirkülasyon da sağlıklı ve hızlı bir biçimde ilerleyebilecek. Hiçbir ziyaretçimiz sırada oldukça fazla beklemeyecek. Bu tamamen vatandaşlarımızın özverilerine bağlı. Her zaman olduğu gibi güvenlik tedbirlerimiz alındı. Temizliğimiz her şeyimiz yapıldı, yarına hazırız. Yarın saat 10.00’da açacağız akşam 18.00’a kadar ziyarete açık olacağız” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.