Hindistanlı Bakanın Kililiğe Karşı Önerisi Tepki Topladı!

Hindistan’da hava kirliliği sağlık sorunlarına yol açarkan Aile ve Sağlık Bakanı Harsh Vardhan, “havuç yiyin” diyerek tepki çekti.

Hindistan’da yaşanan hava kirliliği sağlık sorunlarına yol açmaya devam ederken, Hindistan’ın Aile ve Sağlık Bakanı Harsh Vardhan, sosyal medyadan paylaşım yaptı. Bakan, havuç yemenin körlüğe ve kirlilik sebebiyle oluşan hastalıklara iyi geldiğini söyledi.  Bu paylaşım çok fazla tepki topladı.

Cuma günü Yeni Delhi’de hava kirililiği kritik seviyeye ulaştığı için acil durum ilan edilmişti. Hindistan’ın Aile ve Sağlık Bakanı Harsh Vardhan, sosyal medyadan paylaşım yaptı. Bu paylaşım çok fazla tepki topladı.

HAVUÇ ÖNERİSİ TEPKİ TOPLADI

Vardhan, paylaşımında, “Havuç yemek, vücudun Hindistan’da sık görülen gece körlüğüne karşı koruyan A vitamini, potasyum ve antioksidanlar almasına yardımcı olur. Havuç ayrıca, kirliliğe bağlı diğer sağlık sorunlarına karşı da yardımcı olur” ifadelerini kullandı.

Bakanın bu paylaşımı sonrasında, sosyal medya kullanıcıları, ‘Neden ofisten çıkmıyor ve gerçekten anlamlı bir şey yapabilecek birine yer açmıyorsunuz?’, ‘Artık hastaları tedavi etmemeniz ve sadece havuç politikası yapmanızdan memnuniyet duyuyoruz’ şeklinde tepki gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı