adplus-dvertising

Hindistan’daki heyelan felaketinde bilanço ağırlaşıyor: 37 ölü

Hindistan’ın Manipur eyaletinde 30 Haziran’da yaşanan heyelan felaketinde yaşamını yitirenlerin sayısı 37’ye yükseldi.
Takip et
Hindistan’daki heyelan felaketinde bilanço ağırlaşıyor: 37 ölü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hindistan’ın kuzeydoğusundaki Manipur eyaletine bağlı Noney bölgesindeki Tupul demiryolu inşaatı alanında 30 Haziran’da yaşanan heyelanda can kaybı artıyor. Bölgedeki arama kurtarma çalışmalarının 4 gündür olumsuz hava şartlarına karşın devam ettiğini söyleyen Bölgesel Ordu Sözcüsü Angom Bobin Singh, yaşamını yitirenlerin sayısının 37’ye yükseldiğini açıkladı.

İsyancıların bulunduğu bölgede demiryolu projesi inşa ediliyor ve projeyi denetleyen demiryolu görevlilerinin güvenliğini bölgesel ordu personeli sağlıyordu. Heyelan Ljei Nehri’nde su akışını da önlerken, bölge sakinlerine muhtemel tehlikelere karşı uyarı yapılmıştı.

Hindistan ve Bangladeş aşırı yağışlarla mücadele ediyor

Son 3 haftadır devam eden yağışlar, Hindistan’ın 8 eyaleti ve 45 milyon nüfusu olan kuzeydoğusu ile komşu Bangladeş’te büyük hasara yol açtı. Assam, Manipur, Tripura ve Sikkim kentleri dahil olmak üzere bölgede şiddetli yağışların sonrasında yaşanan sel ve heyelanlarda 100’den fazla kişi yaşamını yitirdi. Bangladeş’te ise 17 Mayıs’tan bu yana 42 kişi hayatını yitirirken, yüz binlerce kişi evini terk etmek mecburiyetinde kaldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.