Hindistan’da tapınaktan su içen Müslüman çocuğa saldırı!

Bir tapınaktan su içen Müslüman çocuk, Hindu bir adamın saldırısına uğradı. Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletine bağlı Ghaziabad kentinde meydana gelen korkunç olayda 2 kişi gözaltına alındı.
Takip et
Hindistan’da tapınaktan su içen Müslüman çocuğa saldırı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletine bağlı Ghaziabad kentinde, bir tapınaktan su içen Müslüman çocuk, Hindu bir adamın saldırısına uğradı. Hindu adamın çocuğu dövdüğü anların sosyal medya platformlarında paylaşılması sonrası yetkililer, saldırganın tutuklandığını bildirdi.

Görüntülerde, “Shringi Nandan Yadav” adlı adamın, ismini sorduktan sonra “Asif” adlı Müslüman çocuğu önce tokatladığı daha sonra yere yatırarak tekmelediği gün yüzüne çıktı.

Hindistan’da tapınaktan su içen Müslüman çocuğa saldırı!

Tapınaktan su içen Müslüman çocuğa yönelik saldırı, başkent Yeni Delhi’ye 33 kilometre uzaklıktaki Uttur Pradeş eyaletine bağlı Ghaziabad’ta gerçekleşti.

Hindistan’da Müslümanlara yönelik saldırıların Başbakan Narendra Modi’nin iktidara geldiği 2014’ten bu yana artış gösterdiği biliniyor. İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) verilerine göre, son bir senede, ülkede Hindu çetelerin saldırısına uğrayan, çoğunluğu Müslüman, en az 53 kişi yaşamını yitirdi, 200’den fazla kişi ise yaralandı.

2 KİŞİ YAKALANDI

Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletine bağlı Gaziabad kentinde, bir tapınaktan su içen Müslüman çocuğa saldıran 2 kişi gözaltına alındı.

Hindistan polisi tarafından yapılan açıklamada, Müslüman çocuğu darbeden ve o esnada görüntüleri çekip Instagram’da paylaşan iki Hindu’nun gözaltına alındığı kaydedildi. Görüntülerde, “Shringi Nandan Yadav” adlı kişinin, ismini sorduktan sonra “Asif” adlı Müslüman çocuğu önce tokatladığı daha sonra yere yatırarak tekmelediği ortaya çıkmıştı.

Tapınaktan su içen Müslüman çocuğa yönelik saldırı, başkent Yeni Delhi’ye 33 kilometre uzaklıktaki Uttar Pradeş eyaletine bağlı Gaziabad’ta gerçekleşmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.