Hindistan’da Öğretmenler Görme Engelli Kız Öğrenciye Tecavüz Etti

Hindistan’da akıllara durgunluk veren bir olay meydana geldi. 15 yaşındaki görme engelli kız öğrenci, öğretmenlerinin tecavüzüne uğradı.

Kan donduran hadise iki ay önce sadece engelli öğrencilere eğitim veren bir okulda yaşandı. 62 yaşındaki Chaman Thakor ve 30 yaşındaki Jayanti Thakor adlı öğretmenler iki ay boyunca sık aralıklarla görme engelli bir öğrenciye müzik odasında defalarca tecavüz etti.

Son olarak genç kızın okuldan eve geldiğinde teyzesinin kucağına bayılması ve ayılınca yaşadıklarını anlatmaya başlamasıyla olay ortaya çıktı. Genç kızın teyzesi yaşananların ardından hemen polisle iletişime geçti. Görme engelli genç kız, geçtiğimiz temmuz ayında müzik eğitimi görmek için özel okula kayıt yaptırmıştı.

Polis kaynakları olayın ardından iki öğretmenin kaçtıklarını ve kayıplara karıştığını belirtirken okul yönetimi iki öğretmenin de işine son verdi. Hindistan’da tecavüz vakaları sıklıkla yaşanıyor. Her yıl ortalama 40 bin kişinin tecavüze uğradığı bildiriliyor. Devlet ise uzun yıllardır tecavüz vakalarının önüne geçmekte çaresiz kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı