adplus-dvertising

Hindistan’da koronavirüs yüzünden ölen anneyi oğlu motosikletle taşıdı!

Hindistan'da koronavirüs hayatı korkunç bir boyuta taşıdı. Hastanede yeterli tıbbi yardımı alamadığı ileri sürülen bir annenin ölü cesedinin oğlu tarafından motosiklet üzerinde taşınması felaketin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi.
Takip et
Hindistan’da koronavirüs yüzünden ölen anneyi oğlu motosikletle taşıdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ortalama 1,4 milyar nüfusa sahip olan Hindistan, koronavirüsü en tepe noktada yaşamaya devam ederken gerek ajanslara gerekse sosyal medyaya düşen fotoğraflarla yürek burkmaya devam ediyor.

CESEDİ MOTOSİKLETTE TAŞINDI

Ülkede hastanelerde artık yer olmadığı gibi ölüleri taşımaya ambulans bile bulunamıyor. Şiddetli solunum sıkıntısı sebebiyle hastaneye kaldırılan fakat tıbbi yetersizlik sebebiyle tedavi göremeyen kadının cesedi ambulans da bulunamayınca motosiklette taşındı. 50’li yaşlarında olduğu tahmin edilen kadın, oğluyla damadı arasında sıkıştırılıp dik durması sağlanarak 15 kilometre ötedeki köylerine taşındı. Bu an, Amerikan Bilim Adamları Federasyonu’nda görev yapan epidemiyolog Dr. Eric Feigl-Ding tarafından Twitter’da paylaşıldı.

Hindistan’da koronavirüs yüzünden ölen anneyi oğlu motosikletle taşıdı!

”VİRÜSLE SAVAŞ DAHA YENİ BAŞLIYOR”

Öte yandan ABD Dışişleri Bakanlığı’nın küresel Covid-19 koordinatörü Gayle Smith, Hindistan’ın virüsle savaşının daha yeni başladığını belirtti ve ekledi: Hindistan hala Covid savaşının ‘ön ucunda.’ Bu henüz zirveye ulaşmadı.

TOPLAM ÖLÜ SAYISI 200 BİNİ AŞTI

Bununla beraber Hindistan’ın Covid krizi, 3.293 yeni ölümle beraber kötüleşmeye devam ediyor ve toplamda sayı 200 bini aştı. Ülkedeki vaka sayısı ise 360.960 olarak bildirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.