Hindistan’da ilginç olay: Timsahı rehin alıp fidye istediler

Hindistan’da bir köyün yakınlarında bulunan gölette timsah olduğunu fark eden köy halkı, yetkilileri aradı. Vahşi hayvan kurtarma ekipleri iki gün gelmeyince köylüler timsahı kendileri yakaladı ve yerel yönetimden fidye istedi
Takip et
Hindistan’da ilginç olay: Timsahı rehin alıp fidye istediler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İlginç olay, Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaletindeki Lakhimpur kentinin doğusundaki Midania köyünde meydana geldi.

Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaletinde bulunan bir köyde meydana gelen olayda bir timsah köydeki havuza girdi. Timsahın havuzda yüzdüğünü fark eden köylüler panik ve korkuya kapılıp yetkililerden yardım talebinde bulundu.

İki gün yetkililerin gelmesini bekleyen köy halkı, ekipler gelmeyince timsahı kendileri yakaladı. Yardıma gelen ekip, ilk günde havanın kararmasıyla birlikte timsahı kurtaramadı. Köylüler iple bağladıkları timsah için yerel yönetimden 50 bin Hint rupisi (5 bin TL) ‘fidye’ istedi.

“TİMSAHI VERMEYİ REDDEDİYORLAR”

Hintli yetkili Anil Patel, “Bizden timsahı bırakmak için 50 bin Hint rupisi talep ettiler. Timsahı vermeyi reddediyorlar. Timsahı kendileri yakaladıkları için paranın hakları olduğunu düşünüyorlar” dedi. Patel, polis ekiplerinin de yardımıyla saatler süren ikna çalışmalarının ardından köylülerin timsahı doğaya geri bıraktıklarını söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.