adplus-dvertising

Hindistan varyantı için BioNTech’in aşısı hazır!

Koronaya teslim olan Hindistan’da günlerdir vaka sayısı rekoru kırılırken, ölü sayısı da 200 bini geçti. Koronadan ölenlere ait cansız bedenlerin artık sokaklarda yakılmaya başladığı ülke için güzel haberi ise BioNTech’in üst yöneticisi olan Prof. Dr. Uğur Şahin verdi. Son dönemde binlerce kişinin yaşamına mal olan Hindistan varyantı ile ilgili konuşan Prof. Dr. Şahin, geliştirdikleri aşının bu varyanta karşı etkili olacağından emin olduğunu söyledi.
Takip et
Hindistan varyantı için BioNTech’in aşısı hazır!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Koronavirüs aşısını geliştiren BioNTech’in üst yöneticisi olan Prof. Dr. Uğur Şahin, küresel çapta panik oluşturan koronavirüsün Hindistan varyantı hakkında açıklamalarda bulundu.

AŞIYA OLAN GÜVENİNİ DİLE GETİRDİ

AFP’nin geçtiği son dakika gelişmesine göre, BioNTech’in kurucu ortağı Uğur Şahin, şirketinin Pfizer ile ortaklaşa geliştirdiği aşının koronavirüsün Hindistan varyantına karşı etkili olduğuna olan güvenini dile getirdi.

Şahin konu hakkında açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

‘Hala Kovid-19’un Hindistan varyantını test ediyoruz, fakat bu varyantta daha önce test ettiğimiz ve aşımızın başarı gösterdiği mutasyonlar var, bu yüzden kendime güveniyorum.’

Hindistan varyantı için BioNTech’in aşısı hazır!

ÖLÜ SAYISI 200 BİNİ GEÇTİ, CANSIZ BEDENLER SOKAKTA YAKILMAYA BAŞLANDI

Hindistan’da, Kovid-19’un mutasyona uğrayarak bulaşıcılığı artan türlerinin son zamandaki vaka artışında etkili olduğu tahmin ediliyor. Son dönemde bu varyantın da etkisiyle ülkedeki vaka sayıları rekor üstüne rekor kırmış, bugün açıklanan veriler sonrası ülkedeki ölü sayısı 200 bini geçmişti.

Koronavirüs sebebiyle ölen hastaların cansız bedenlerinin yakıldığı krematoryumlarda yer kalmaması ardından Hindistan’da park yerleri ve sokaklar da cansız bedenlerin yakıldığı birer merkez haline gelmişti.

HÜKÜMET YENİ BİR KAPANMADAN YANA DEĞİL

Öte yandan Başbakan Narendra Modi, ekonomik toparlanmaya zarar vereceği endişesiyle vaka artışını engellemek için ülke genelinde yeni bir kapanmaya gidilmesine sıcak bakmıyor.

Vakaların yoğun olduğu Maharaştra eyaleti ile başkent Yeni Delhi ve çevresinde kısmi sokağa çıkma yasakları uygulanırken ülke çapında bir yasak henüz ufukta görünmüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.