Hilmi Türkmen, Ahsen Unakıtan’ın Yıkılan Evinin 2 Milyon Dolar Ettiğini Söyledi

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan’ın kaçak katının yıkılması ile ilgili, “En az 2 milyon dolar eder” dedi.

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan’ın İstanbul Küçükçamlıca’daki evinin çatısının yıkılmasına yönelik münakaşalar devam ediyor. AK Partili Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ahsen Unakıtan’ın çatı tadilatı için izin almasına rağmen kaçak kat çıktığını öne sürdü. Türkmen, “Biz Üsküdar’ın arka mahallelerinde ekonomik sıkıntısı olan gariban vatandaşımızın bile çatısını bir sıra tuğla yükseltmesine müsaade etmezken Çamlıca’nın tepesinde bir kata kesinlikle müsaade edemeyiz. Adalar manzaralı en az 2 milyon dolarlık bir daire eder ki bunun hesabını veremeyiz” şeklinde konuştu.

“RİCA ETTİK AHSEN HANIM’DAN”

Hürriyet’ten Fatma Aksu’nun haberine göre, Türkmen, “Bir baktık kaçak kat. Söz konusu inşaat ile ilgili şikâyetler aldık. Rica ettik Ahsen Hanım’dan. ‘Yapma Ahsen Hanım. Üzmeyelim sizi. Siz yıkın burayı’ dedik. ‘Olmaz, tek ben mi yanlış yapıyorum’ gibi yanıtlar verdi” diyerek konuştu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Ahsen Unakıtan’ın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü iddiasını yalanlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı