adplus-dvertising

Hidayet Türkoğlu: ‘Herkes milli formanın ne kadar anlamlı olduğunun bilincinde’

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, A Milli Erkek Basketbol Takımı kadrosunda yer verilen herkesin milli formanın ne kadar manalı olduğunun bilincini taşıdığını belirtti.
Takip et
Hidayet Türkoğlu: ‘Herkes milli formanın ne kadar anlamlı olduğunun bilincinde’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu’nda 3 Temmuz Pazar günü deplasmanda Büyük Britanya ile karşılaşacak olan A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın medya gününde Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Milli takımların her manada çok özel olduğunu söyleyen Türkoğlu, “Heyecanlı bir yaz bizi bekliyor. 3 Temmuz’da oynayacağımız Büyük Britanya maçı olsun, sonra ağustostaki maçlar olsun, mühim. Ülke olarak en heyecan duyacağımız eylül ayında başlayacak olan Avrupa şampiyonası için hazırlıklara ekip olarak başladık, Ergin hoca yönetiminde.

Gerek NBA’den buraya dahil olan, gerekse Avrupa’da temsil eden, ülkemizde temsil edenler olsun, tüm arkadaşların milli takıma sahip çıkmaları bizi gururlu hissettirdi. Biz yönetim olarak her zaman ekibimizin arkasında duran ve onları her fırsatta destekleyen, en iyi olanakları sunan yönetim olduk. Burada elde edilecek başarı ülkenin hem geçtiği süreçlerden moral motivasyon manasında, hem de elde edilecek başarının Türk basketbolunun Avrupa’da yükselişi manasına da değer katacaktır. Ekibimize şimdiden başarılar dilemek istiyoruz. İnşallah ülkeyi gururlandırılacak başarılar elde edilir” şeklinde konuştu.

Hidayet Türkoğlu: ‘Herkes milli formanın ne kadar anlamlı olduğunun bilincinde’

“Milli takımın emin ellerde olduğunu söyleyebiliriz”

Herkes için yeni bir başlangıç olduğunu ifade eden Başkan Türkoğlu, “Daha önce A Milli Takım’da görev yapmış Ufuk Sarıca ve Orhun Ene’ye buradan tekrar teşekkür etmek isteriz. Onlar da milli takım manasında daha iyi yerlere gelmesi için çalışan hocalarımız. Yeni bir süreci Ergin Ataman ile başlatıyoruz. Ergin hocamız son 2 senede basketbolda kulüpler manasında Türkiye’ye çok büyük başarılar katan ve kendisi geliştiren insan. Onun liderliğinde kurulan bir ekip. Oyuncu kalitemiz gerek ülkemizi Amerika’da temsil eden 4 arkadaşımız, gerek Euroleague’de oynayan arkadaşlarımız ve Süper Lig’de fırsat buldukça iyi performans gösteren arkadaşlarımız var. Güzel bir kadro kuruldu. Bu bizim şu anki hazırlığımız açısından çok önem sarf ediyor. Gelecek açısından genç arkadaşları görünce milli takımın emin ellerde olduğunu söyleyebiliriz. Biz onlara en iyi olanakları sunup, en iyi yerde antrenman yapmalarını ve yalnızca basketbola konsantre olup sahaya çıktıklarında o formanın manasını, değerini ülke olarak neler katacağını bilmeleri mühim. Gerisi zaten tamamı yaptığı işi en iyi biçimde yapan profesyonel arkadaşlar. İnşallah bu süreci güzel bir biçimde yakından takip ederiz” diyerek konuştu.

“Herkes milli formanın ne kadar manalı olduğunun bilincinde”

Her fırsatta antrenmanları takip ettiğini de aktaran Hidayet Türkoğlu, “Arkadaşlar artık hangi formayı giydiklerinin bilincinde. O yüzden tamamı de inanın buraya isteyerek geliyorlar. Bunu gerek antrenmanlarda gösterdikleri olumlu atmosfer olsun, birlikte geçirdikleri zamanda da görüyoruz. Sezon içerisinde çok beraber antrenman yapma fırsatı olmuyor ama bu yaz sürecini iyi değerlendireceklerdir. Herkes milli formanın ne kadar manalı olduğunun bilincinde. Bu düşünceyle herkes sahaya çıkıyor. Gerekse pazar günkü maç olsun, sonraki maçlarda da aynı düşüncede olacaklar. Birbirini seven sayan ekibimiz var. Umuyorum ülkemizi gururlandıracak neticeler elde edecekler” dedi.

Ozan Buğra Koşar – Oğuzhan Ort – Mehmet Şirin Topaloğlu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.