adplus-dvertising

‘Hicret: Peygamberin Ayak İzlerinde’ sergisi açıldı

Peygamber Efendimizin Mekke’den Medine’ye yolculuğunun incelemeye dayalı sanatsal bir tekrardan anlatımı olan Hicret: Peygamberin Ayak İzlerinde sergisi açıldı.
Takip et
‘Hicret: Peygamberin Ayak İzlerinde’ sergisi açıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kral Abdülaziz Dünya Kültürü Merkezi (Ithra) Hicret: Peygamberin Ayak İzlerinde sergisinin açıldığını duyurdu. Müslümanlık tarihinin başlangıcını tespit eden bu yolculuktaki bilinmeyen boşlukları doldurarak çağdaş ve İslami sanatı bir araya getiren sergi, sürükleyici ve çok disiplinli bir deneyimi arkeolojik eserler, film, performans ve daha fazlasıyla birleştiriyor. Ithra Direktörü Abdullah Al Rashid, “Hicret tarihinin ve topografisinin en detaylı çalışmalarından biri olan bu sergi, Ithra’nın sanat, miras, kültür ve araştırma yoluyla dünyada dönüm noktası yaratan öyküleri anlatma yönündeki geniş misyonunun bir örneğidir.

“Sergi, bu olayın tarihi ve mirasına bilim, fiziksel coğrafya, maddi kültür, teoloji, sanat ve kültürel bellek dahil farklı bakış açılarından bakıyor. Bu serginin İslam tarihi hakkındaki akademik incelemelerde mühim ilerlemeleri temsil etmesinin yanı sıra yolculuğun etrafındaki insan öyküsüne ve ortak insan değerlerimize odaklanması da daha çok anlayış, empati ve hoşgörüyü teşvik edecektir” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.