adplus-dvertising

Heyelanda evi yıkılan yaşlı kadın: ’60 senelik emeğim gitti’

Ordu Valisi Tuncay Sonel, yaşanan heyelan sonrası alanda araştırmalarda bulunarak, bütün hasarların telafi edileceğini söyledi. Heyelanda evi yıkılan 74 yaşındaki Bahriye Sönmez, 60 senelik birikiminin gittiğini belirterek gözyaşı döktü.
Takip et
Heyelanda evi yıkılan yaşlı kadın: ’60 senelik emeğim gitti’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Altınordu ilçesine bağlı Güzelyalı Mahallesi’nde sabah saatlerinde heyelan yaşandı. Kar yağışının sonrasında yumuşayan toprak örtüsü neticesi oluşan heyelan sebebiyle, Malcuk Sokak’ta bulunan 3 ev ve 1 ahır yıkıldı, 3 büyükbaş hayvan ve 1 köpek telef oldu.

İhbar üstüne olay yerine Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, jandarma, sağlık, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi. Ekipler, sokağın giriş ve çıkışlarını kapatarak insanların girmesine engel olurken, mahalledeki mezarlarda da heyelan sebebiyle yer değiştirdi.

“Can kaybı olmaması bizleri mutlu etti”

Heyelan neticesi büyük hasarın oluştuğu mahalleye giderek araştırmalarda bulunan ve yetkililerden bilgi alan Ordu Valisi Tuncay Sonel, “Bu sene maşallah çok bereketli geçti ve çok kar yağdı. Dün de 19 ilçemizde arkadaşlarımıza söyledik ve bu günlerde dikkatli olmamız gerektiğini 772 muhtarlığımız ve 19 ilçemize bildirdik. Karların erimesiyle beraber eğimli yerlerde toprak kayması riskti. Bu sabah da yaşadık, ama çok şükür şu an 3 bina yıkıldı ve tahliye edildi. Can kaybı yaralı olmaması tabi bizleri mutlu etti. Üç adet büyükbaş hayvanımız ve bir köpeğimiz enkaz altında kaldı, onlara da çok üzüldük, ama ailemize inşallah en kısa zamanda alacağız ve teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.

Heyelanda evi yıkılan yaşlı kadın: ’60 senelik emeğim gitti’

“En ufak kıpırdama görenler bizlere bildirsinler, tedbirimizi alalım”

“Devletimizin tüm birimleri burada, Ordu Büyükşehir Belediyemiz, Altınordu Belediyemiz, Altınordu Kaymakamımız, AFAD ekipleri, jandarma, sağlık görevlileri ve bütün alakalı ekipler burada” diyen Vali Sonel, “Biz devletimizin sıcaklığını ve şefkatini zaten her fırsatta yöre halkımıza vermeye çalışıyoruz. Hiç merak etmesinler, biz onların gözyaşlarına kıyamayız. Telafi edeceğiz, Rabbim memleketimizi, ülkemizi doğal afetlerden korusun, hepimizin dikkatli olması gerekir. 19 ilçemizdeki vatandaşlarımız da dikkat etsinler, en ufak kıpırdama gördükleri zaman muhakkak bizlere ulaşsınlar ki biz de önlemlerimizi alalım” diyerek konuştu.
Vali Sonel açıklamaların sonrasında heyelan sebebiyle evleri zarar gören vatandaşlar ile mahalle sakinleri ile bir araya gelerek geçmiş olsun dileklerini iletti. Vatandaşlar ile sohbet de eden Sonel, heyelan sebebiyle devletin gereğini yapacağını, kimsenin şüphesi olmaması gerektiğine dikkat çekti ve farklı yöndeki isteklerini de dinledi.

“60 yıllık emeğim gitti”

Heyelanda evi yıkılan 74 yaşındaki Bahriye Sönmez, Vali Sonel ile sohbetinde, “Allah devletimize çok versin. Allah’tan geldi, yapacağımız bir şey yok. Çocuğum oralarda kalsa nasıl beklerdim? Çok sağ olun. 60 yıllık emeğim gitti” diye gözyaşı döktü.

Vali Sonel ise yaşlı kadına her zaman yanlarında olduklarını ve gereken her şeyin yapılacağını ifade ederek, “Biz evladınızız, gözyaşlarınızı sileriz, telafi ederiz. Cana bir şey olsaydı ne olacaktı? O yüzden hiç üzülmenize gerek yok” ifadelerine yer verdi.

Girişlerin kısıtlandığı alanda ekiplerin çalışmaları ise sürüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.