adplus-dvertising

Hesabı bloke edilen Kripto para yatırımcıları mağdur oldu!

İstanbul’da iddiaya göre bir kripto para uygulaması üstünden işlem yapan iki gencin hesapları bloke edilerek, toplam 200 bin liraları buhar oldu. Konuya ilişkin çok sayıda mağdurun olduğu ileri sürülen olayda hesabına giriş yapmaya çalışan kullanıcılar, “Hakkınızda Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur” uyarısıyla karşılaştı.
Takip et
Hesabı bloke edilen Kripto para yatırımcıları mağdur oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

İstanbul‘da iki genç bir kripto para uygulaması üstünden al-sat işlemi yaptığı esnada işlemlerinin uygunsuz görülmesi üstüne hesapları bloke edilerek devre dışı bırakıldı. Uygulamaya girişleri önlenen gençlerin hesapta bulunan toplam 200 bin lirası da buhar oldu. Kimlik numaralarıyla sisteme giriş yapmaya çalıştıkları esnada ‘Hakkınızda Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur’ mesajını gören gençler yaşamının şokunu yaşadı. Meydana Gelen olay sonrası vaziyeti yargıya taşıyan iki genç haklarında bir suç duyurusu olmadığını öğrenirken, şirket yetkilileriyle yaptıkları görüşmelerden ise herhangi bir geri dönüş alamadı. Onlarca kişinin mağdur olduğunu öne süren gençler, ortalama 1 senedir paralarını geri alamadıklarını söyledi.

Hesabı bloke edilen Kripto para yatırımcıları mağdur oldu!

“150 BİN LİRA PARAM İÇERDE KALDI”

Konuya ilişkin suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Eren Yıldırım, “Mahkeme kararı olmaksızın hesabımı kapattılar. 150 bin lira param içeride kaldı ve 1 senedir almak için çabalıyorum. Maalesef hiçbir gelişme yok. Benim gibi onlarca mağdur var. İnsanların paralarına resmen el koyuyorlar. Bizi kötü niyetli işlem yapmakla suçluyorlar. Biz al-sat dışında bir işlem yapmadık. Özellikle gençlerin parasını böyle alarak savcılık, suç duyurusu gibi mesajlarla korkutmaya çalışıyorlar. Avukatımız, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Süreç hala devam ediyor” şeklinde konuştu.

Hesabı bloke edilen Kripto para yatırımcıları mağdur oldu!

“1 SENEDIR PARAMI ALAMIYORUM”

Mağdur olduğunu öne süren Yusuf Balcı ise, “Benim de 50 bin lira kaybım var. 1 senedir paramı alamıyorum. Kendileriyle iletişime geçtiğimizde herkese söyledikleri gibi ‘kötü niyetli işlem yaptığımızı’ söylüyorlar. Telefonumdan uygulamaya giriş yapmak istediğimde hesabımın kapatıldığını ve hakkımda Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet yaratıldığı yönünde bir uyarı görüyorum. Bu vaziyeti avukatımıza kontrol ettirdiğimde ise hakkımda bir şikayet olmadığını öğreniyorum. Bu biçimde insanları sindirmeye çalışıyorlar. Sosyal medyadan ulaştığımız kadarıyla söyleyebilirim ki onlarca mağdur var ve yeni mağdurlar devamlı ekleniyor” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
VATANDAŞ RIZA
23 Mayıs 2022, 08:23 tarihinde yazildi

KRİPTO PARALARIN TÜRKİYEDE SATIŞI YASAKLANSIN..YAZIK BİR SÜRÜ İNSAN MAĞDUR OLDU.. İNTİHAR EDENLER, İFLAS EDENLER, BOŞANANLARYAZIK.!

  • Cevapla
  • 0