Her Dediği Çıkan Yazardan Bomba Erken Seçim Yorumu

AK Parti'ye yakın yazar Abdülkadir Selvi, Erdoğan'ın Bahçeli'ye yaptığı ev ziyaretini değerlendirirken bu görüşmede erken seçim konusunun da gündeme geldiğini belirtti. Ankara kulislerinin nabzını iyi tutan Selvi, "Seçim 2023'e kalmaz" dedi.

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi evinde ziyaret etmişti. Yarım saat sürdüğü söyleyen görüymenin 1 saati aşkın gerçekleştiği ortaya çıkarken bu görüşmenin içeriği merak konusuydu.


Ankara gazeteciliğinin önemli isimlerinden Abdülkadir Selvi bugünkü köşesinde bu görüşmeye değindi. Selvi herkesin merak ettiği erken seçim ile ilgili “Neden olmasın” derken Erdoğan-Bahçeli görüşmesinin ana gündem maddesinin erken seçim olduğunu belirtti. Bahçeli’nin 24 Haziran erken seçimlerindeki tavrını hatırlatan Selvi şunları yazdı:

“ERDOĞAN 24 HAZİRAN’A SICAK BAKMIYORDU”

Sürpriz görüşmesinde en çok merak edilen nokta burasıydı. Neden olmasın? Türkiye, 3 Kasım 2002 ve 24 Haziran seçimlerine Devlet Bahçeli’nin erken seçim çağrısı üzerine gitti. Erdoğan, 24 Haziran’da erken seçime sıcak bakmıyordu.

Seçim yorgunu olan ülkemizin önünde 2023’e kadar altın kıymetinde bir 4 yıl var. Bunun seçimle değil, ülkenin kalkınması için değerlendirilmesi lazım. Buna inanıyorum ama seçimlerin 2023’e kalacağını da düşünmüyorum. 23 Haziran İstanbul seçimleri siyasette fay hatlarını harekete geçirdi. Yerel seçim öncesinde başka bir siyasi denklem vardı, seçimden sonra başka bir denklem oluştu.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı