adplus-dvertising

Hem kaçak avlandılar hem de deniz kaplumbağasına zarar verdiler

Muğla’nın Ortaca ilçesinde ava kapalı Dalyan Kanalı’nda kaçak avlanan iki kişinin oltasına, koruma altında bulunan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağası takıldı. Kaplumbağa bir müddet suda çırpındıktan sonra oltadan kurtulurken, o dakikalar çevredeki vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerası ile görüntülendi.
Takip et
Hem kaçak avlandılar hem de deniz kaplumbağasına zarar verdiler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eşsiz doğal güzellikleri ile her sene binlerce konuk ağırlayan Dalyan Kanalı’nda kaçak avcıların sorumsuzluğu devam ediyor. Dün gece saatlerinde Dalyan Kanalı’nda kaçak olarak avlanan iki kişinin oltasına nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için koruma altında olan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağası takıldı.

Kaçak avcıların oltasında suyun içinde can havliyle çırpınan kaplumbağa mücadelesinin sonrasında misinayı kopartarak ağzındaki kanca ile bölgeden uzaklaştı. Kaçak avcıların sorumsuzluğu ise çevredekilerin tepkisine neden olurken, vatandaşlar kaçak ava karşı denetimlerin arttırılmasını istedi.

Kaplumbağa kaçak avcıların oltasına bu şekilde takıldı

Dalyan Kanalı’nda gece yürüyüş yapan vatandaşlar ise o dakikaları cep telefonu kamerası ile kaydetti. Kaplumbağanın oltaya takılması, su içinde çırpınması ve bir müddet sonra misinayı kopartarak bölgeden uzaklaşması kameralara yansıdı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.