adplus-dvertising

“Help Turkey” etiketi için başlatılan soruşturmaya Gülben Ergen’den tepki

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medyada orman yangınlarıyla alakalı “Help Turkey” etiketiyle yapılan ve suç unsuru teşkil eden paylaşımlara ilişkin resen soruşturma başlattı. Soruşturma haberini Gülben Ergen tepki gösterdi.
Takip et
“Help Turkey” etiketi için başlatılan soruşturmaya Gülben Ergen’den tepki
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

“Help Turkey” “Türkiye’ye yardım et” başlığıyla sosyal medyada yer verilen kampanyayla alakalı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

Savcılıktan yapılan açıklamada paylaşımlarla alakalı teknik inceleme ve araştırma yapıldığı söylenerek, “Bazı kişi ve grupların gerçek yahut bot hesaplar üstünden, organize bir biçimde halk arasında endişe oluşturmaya, devleti ve hükümeti aşağılamaya çalıştıkları saptanmıştır” dendi.

Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret, Cumhurbaşkanına hakaret, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümetini aşağılama, halk arasında endişe, korku ve panik oluşturma suçlarından soruşturma açıldığı belirtildi.

GÜLBEN ERGEN TEPKİ GÖSTERDİ

Bu haberi duyan şarkıcı Gülben Ergen sessiz kalmadı. Kendisi de Help Turkey paylaşımı yapan Ergen Avustralya için de yapılan benzer fotoğrafı paylaşarak şunları yazdı:

“Help Turkey” etiketi için başlatılan soruşturmaya Gülben Ergen’den tepki

“Avustralya hükümeti, vatandaşlarına soruşturma başlatmış mıydı? “Help Turkey” dedik diyerek güzelim ülkemizi, nefes alan bütün canlıları “Havadan Destek İstiyoruz” dedik diyerek bunu yaşadığımıza inanmak gerçekten çok acı! Soruşturma açılması gereken vahim konular ne olacak? Vah bize!”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.