HDP’ye, Kulp’taki Terör Saldırısı Sebebiyle Gözaltı

Diyarbakır’da, Terör Örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen ve 7 kişinin şehit olduğu terör saldırısıyla alakalı HDP İlçe Başkanı ve Kulp Belediyesi Fen İşleri Müdürü emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı

Dİyarbakır’ın Kulp İlçesi Ağaçkorur Köyü kırsalında, PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıyla alakalı olarak emniyet güçleri, 4 şüpheliyi terör örgütüne yardım ettiği şüphesiyle gözaltına almak için operasyon başlattı. Operasyonda HDP İlçe Başkanı A.K. ile HDP’li Kulp Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ş.A. gözaltına alındı. Diğer iki şüpheli ise aranmaya devam ediyor.

BELEDİYE ARACI PATLAMA YERİNDE GÖRÜLMÜŞ

Görgü tanıklarının ifadeleri üzerine harekete geçen polis ekipleri, odun toplamaya giden servisteki vatandaşlara el yapımı bombayla saldırılan teröristlerin bulunduğu bölgede, kısa süre önce belediyenin aracının olduğu bilgisiyle operasyon başlattı.Terör örgütü ile bağlantılı olma şüphesi taşıyan 4 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. 2’si gözaltına alınan 4 şüpheliden diğer 2’sinin aranması devam ediyor.

Hain terör saldırısında 7 vatandaşımız şehit olmuş, 10 kişi ise yaralanmıştı. 9 yaralının hastanelerdeki tedavisinin ise hala sürdüğü öğrenildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı