adplus-dvertising

HDP’li Yöneticilere Battaniye Sorgusu

HDP Diyarbakır il binasından kuru temizleme için alınan battaniyelere nöbet tutan aileler tepki gösterdi. Gerginliği ardından HDP yöneticileri ifade çağrıldı.
Takip et
HDP’li Yöneticilere Battaniye Sorgusu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl binasından kuru temizlemeye verilirken ailelerin tepkisine sebep olan battaniyeler ile alakalı açılan soruşturmada ifadesi alınan HDP’li 2 idareci ve 1 kuru temizleme personeline, “Battaniyeleri ne için kullandınız”, “Battaniyeleri çıkarma emrini kimden aldınız?”, “Battaniyeleri nereye götürdünüz?” soruları soruldu.

AİLELER TEPKİ GÖSTERDİ

Diyarbakır’da HDP il binası önünde çocuklarının kaçırıldığı suçlaması ile annelerin eyleminin devam ettiği 16 Eylül günü aileler, HDP’li milletvekilleri ve idarecilerin parti binasında başlattıkları açlık grevi zamanında üstüne oturmak için yere serdikleri battaniyeleri kuru temizlemeye vermek için binadan çıkarıldığı esnada partililere tepki gösterdi.

KURU TEMİZLEMECİ DE İFADE ÇAĞRILDI

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre HDP önünde bekleyen aileler, “Çocuklarımız o battaniyelerde yatırıldı” diyerek battaniyelerin konulduğu araca engel oldu. Olayla alakalı HDP idarecisi ve bir kuru temizleme personeli bugün (25 Eylül) Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne ifadeye davet edildi.

“BATTANİYELERİ NE İÇİN KULLANDINIZ”

Bunun ardından TEM Şube’ye giden HDP Bağlar İlçe Eş Başkanı Mehmet Atlıhan, Yusuf Ziya Yavuz ve adı öğrenilemeyen kuru temizleme personelinin ifadesi alındı. 3 kişiye, “Battaniyeleri çıkarma emrini kimden aldınız?”, “Battaniyeleri nereye götürdünüz?”, “Ne için kullandınız?” gibi sorular sorulduğu bildirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.