adplus-dvertising

HDP’li Semra Güzel’in ifadesi ortaya çıktı

‘Silahlı terör örgütüne mensup olmak’ suçundan tutuklanan HDP’li Semra Güzel’in ifadesi gün yüzüne çıktı.
Takip et
HDP’li Semra Güzel’in ifadesi ortaya çıktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Terörist Volkan Bora ile fotoğraflarının ortaya çıkması üstüne HDP’li Semra Güzel’in dokunulmazlığı 327 kabul oyuyla kaldırmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘silahlı terör örgütüne mensup olmak’ suçundan hakkında yakalama kararı çıkarılan Güzel Silivri’de yakalanmıştı. Güzel, emniyetteki işlemlerinin sonrasında İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’nden Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğine SEGBİS ile bağlanan Güzel hakkında tutuklama kararı verildi.

Tutuklanan Semra Güzel’in ifadesi gün yüzüne çıktı. Yargılama sürecini “siyasi” olarak değerlendirdiğini söyleyen Güzel, “Bir kısım fotoğrafların da içinde bulunduğu gizli tanık beyanları ile içi doldurulmaya çalışılmış, bir soruşturma yürütülmüştür. Bu fotoğraflara ilişkin olarak bir tek ben yargılanıyorum” şeklinde konuştu.

Hakimliğin tutuklama kararında öte yandan, şüpheli Güzel aleyhine beyanlar, HTS kayıtları, baz bilgileri, terör örgütü mensuplarıyla beraber sözde askeri eğitim alanında çekilmiş fotoğrafların bulunması ve bütün dosya kapsamında zanlının suçu işlediğine dair güçlü suç zanlısının bulunduğu ve kanıtların henüz tam olarak toplanmadığına yer verildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.