HDP’li Pervin Buldan’dan CHP ve İYİ Parti için tehdit dolu sözelr!

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Millet İttifakı'nı oluşturan CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'ni adeta tehdit etti. Yerel seçimlerde Millet İttifakı'nın desteklendiğini hatırlatan Buldan açıklamasında, "Türkiye'nin hiçbir yerinde HDP olmadan kimse seçimi kazanamaz" derken özellikle Meral Akşener'e gönderme yaptı.
Takip et
HDP’li Pervin Buldan’dan CHP ve İYİ Parti için tehdit dolu sözelr!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “HDP’yi PKK’nın yanında konumlandırıyorum” diye terör örgütü PKK’nın uzantısı olduğunu söylemişti. HDP’li Sırrı Süreyya Önder ise bir programda İYİ Partililer’in kendilerine aracı gönderdiğini belirterek akıl hocalığı yaptıklarını itiraf etmişti.

MİLLET İTTİFAKI’NA GÖNDERME YAPTI

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise yaptığı açıklamada Millet İttfakı’na sanki meydan okurcasına “Türkiye’nin hiçbir yerinde HDP olmadan kimse seçimi kazanamaz” diye Millet İttifakı’nda bulunan CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’ne gönderme yaptı.

BULDAN, “HDP OLMADAN KİMSE SEÇİMİ KAZANAMAZ”

Buldan’ın yaptığı açıklamada, “HDP’yi bir siyasi parti olarak görmeyenlere karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Her seçim yeni bir kazanım olacak, Her seçim AKP’nin kaybedeceği bir seçim olacaktır” diye Millet İttifakı ile iş birliği yapıldığını beyan etmiş oldu.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın açıklaması ise şu şekilde: “7 Haziran seçimlerinde HDP’nin başarısını hazmedemeyenler, seçimleri iptal ettiler ve 1 Kasım tarihinde ülkeyi bir defa daha seçime götürdüler. Ne oldu? HDP bir defa daha kazandı. 31 Mart yerel seçimlerini her türlü önlemeye karşın, kayyum gasplarına karşın, birçok belediyede eşbaşkanlık kazandı. İstanbul seçimleri Türkiye tarihinde bir ilktir. Faşizmin karşısına, saldırının karşısına, şiddetin karşısına, yok saymanın karşısına, inkarın karşısına, demokrasi kuvvetlerinin beraber karşı çıktığı bir tarih 23 Haziran seçimleridir. İstanbul’da, Ankara’da, Antalya’da, Mersin’de HDP olmadan hiç kimse seçimi kazanamaz bir hale geldi. Bugün de iddia ediyoruz: Bundan sonra Türkiye’nin hiçbir yerinde HDP olmadan kimse seçimi kazanamaz. HDP’yi demokrasi kuvvetlerinden ayırmak isteyen bir kuvvetle karşı karşıyayız. HDP’yi bir siyasi parti olarak görmeyenlere karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Her seçim yeni bir kazanım olacak, Her seçim AKP’nin kaybedeceği bir seçim olacaktır.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.