adplus-dvertising

HDP’li Karayazı Belediye Başkanı Gözaltına Alındı

Erzurum'un Karayazı ilçesinin HDP'li belediye başkanı Melike Göksü, yanındaki 7 kişi ile beraber gözaltına alındı. Göksu hakkında 7 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti.
Takip et
HDP’li Karayazı Belediye Başkanı Gözaltına Alındı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Erzurum’da hakkında “terör örgütü mensubu olmak” suçlaması ile verilen 7 sene 6 ay hapis cezası Yargıtay tarafından bir süre önce onaylanan HDP’li Karayazı Belediye Başkanı Melike Göksu ile belediye meclis üyelerinin de içlerinde yer aldığı 7 kişi gözaltına alındı.

HDP’li Karayazı Belediye Başkanı Gözaltına Alındı

HDP’Lİ BAŞKAN HAKKINDA 7 YIL HAPİS KARARI VERİLDİ

Bir bilgiyi değerlendiren Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi birimleri, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan davada “terör örgütü mensubu olmak” suçlaması ile verilen 7 sene 6 ay hapis cezası bir süre önce Yargıtay tarafından onaylanan HDP’li Karayazı Belediye Başkanı Melike Göksu ve yanındakilerin şehir dışına çıkacağı doğrultusunda bilgi aldı.

ŞEHİRDEN ÇIKARKEN YAKALANDI

Bunun ardından harekete geçen polis birimleri izlemeye aldıkları Göksu ve yanındakilerin olduğu 2 ayrı otomobili, gece saatlerinde Erzurum-Erzincan kara yolu üstündeki Aşkale uygulama noktası ve bir dinlenme tesisi civarında durdurdu.

Polisler daha sonra Göksu’nun haricinde 2’si Karayazı Belediye Meclis üyesi olan 6 kişiyi ele geçirdi. Gözaltına alınan 7 kişi Emniyet Müdürlüğü’ne sevk edildi. Polisteki işlemleri sona eren Göksu ve yanındakiler adliyeye gönderildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.