HDP’li Belediye, Tepki Çeken Kararından Dolayı Özeleştiri Yaptı

Kentteki yol çalışması için ağaç kesimi için ağaçları katleden Batman Belediyesi'nden özeleştiri geldi. Belediye Başkanı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Oluşan kamuoyunun etkisiyle kendimizi ciddi bir özeleştiriye tabi tuttuk" ifadelerini kullandı.
HDP’li Belediye, Tepki Çeken Kararından Dolayı Özeleştiri Yaptı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Önceki gün yol yapımı gerekçesiyle Yaşar Kemal Kent Ormanı’nda yetişkin ağaçların iş makinesiyle kırılması büyük tepki çekmişti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Batman Belediye Başkanı Mehmet Demir, özeleştiri yapacaklarını duyurdu.

“KONUYU PAYLAŞMADAN ÇALIŞMA YAPTIK”

Ağaç kesiminin yol yapımından dolayı mecburi olarak yapıldığını belirten Demir, “Çevre konusunda hassasiyeti olan arkadaşlarımızın daha önce orada kendilerini ağaçlara bağlayarak çalışmayı engellediğini bildiğimizden, konuyu paylaşmadan çalışmayı yaptık” şeklinde konuştu.

“KENDİMİZİ ÖZELEŞTİRİYE TABİ TUTTUK”

Kamuoyunun yaşanan olaya tepki göstermesini normal karşıladıklarına vurgu yapan Demir, “Ağaçların kesilmesi partimizin paradigmasına da ters. Oluşan kamuoyunun da etkisiyle kendimizi ciddi bir öz eleştiriye tabi tuttuk” şeklinde konuştu.

“SORUMLULUK TAMAMEN BİZİMDİR”

Korkmaz da çalışmalar sırasında yapılan ağaç söküm işlemlerinin yerel yönetim anlayışlarına ters olduğuna dikkat çeken Demir, “Sorumluluk tamamen bizimdir. Bizim için çok acı bir tecrübe olarak hafızamızda yer edinecek.” dedi.

  • batman
  • mehmet demir
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.