adplus-dvertising

HDP’li Ahmet Türk “Muhatap” tartışması için Kılıçdaroğlu’na seslendi

Siyasette ‘muhatap’ münakaşası devam ediyor. HDP’den son açıklamayı Ahmet Türk yaptı. Kılıçdaroğlu’na “Ne yapacağını açıkla” çağrısı yapan Türk, “Yan cebime koy mantığı hiçbir problemi çözmez” şeklinde konuştu.
Takip et
HDP’li Ahmet Türk “Muhatap” tartışması için Kılıçdaroğlu’na seslendi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Millet İttifakı’nda CHP ve HDP’den karşılıklı açıklamalar gelmeye devam ediyor.

İlk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kürt problemini çözmek için meşru organın HDP olduğunu” belirtmişti. Kılıçdaroğlu’nun sözlerine HDP’den ilk tepkiyi Van Milletvekili Sezai Temelli verdi. Temelli, “Çözümün adresi ve esas muhatabın İmralı olduğunu” söyledi.

DEMİRTAŞ’TAN KILIÇDAROĞLU’NA CAN SİMİDİ

HDP yönetimi, Temelli’nin sözleriyle alakalı iki gün boyunca açıklama yapmadı. Sonrasında, partinin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş sosyal medya hesabından münakaşaya katıldı. Demirtaş, Kılıçdaroğlu’nun çağrısına karşılık vererek, “HDP’nin irade sahibi bir aktör ve muhatap olduğunu; çözümün TBMM’de çözülmesi gerektiğini” kaydetti.

“YAN CEBİME KOY MANTIĞI ÇÖZMEZ”

Son açıklama, partinin önde gelen ismi Ahmet Türk’ten geldi. CHP’ye seslenen Türk, yerel seçimlerde yaptıkları desteği hatırlattı ve ana muhalefet partisinin proje açıklamasını istedi. Bianet’e konuşan Türk, şunları belirtti:

“Biz yerel seçimlerde destekledik, 10-11 ilde bizim desteğimiz olmasaydı seçimi alamazlardı. Fakat ana muhalefet partisi gelecekle alakalı projelerini daha açık ve net ortaya koymalı, Kürtlerin beklentisi de budur, yarın için ne yapacak. Yan cebime koy mantığı hiçbir problemi çözmez.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.