HDP’den muhalefete birleşme çağrısı!

TBMM’deki bütçe görüşmelerinde söz alan HDP’li Pervin Buldan, muhalefeti ‘mücadele ortaklığına’ çağırdı.
Takip et
HDP’den muhalefete birleşme çağrısı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

2022 Senesi Merkezi Yönetim Bütçe Yasası Teklifi görüşmelerine başlandı. Görüşmelere katılan HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, TBMM Genel Kurulu’na hitap etti.

“MUHALEFETE MÜCADELE ORTAKLIĞI ÇAĞRISI YAPIYORUM”

Pervin Buldan, muhalefeti ‘mücadele ortaklığına’ davet etti. Buldan, “Demokrasiden, barıştan adaletten, emekten, beraber yaşamdan yana olan, bu düzenin zulmü altında her gün bedel ödeyen bütün yurttaşlarımıza toplumsal muhalefete, bütün demokratik muhalefete buradan mücadele ortaklığı çağrısı yapıyorum.

“EN KUVVETLI BİRLİKTELİĞİ KURALIM”

Gelin yeni bir dönemi hep beraber başlatalım. Korkuları, kaygıları, siyasi kaygıları bir kenara bırakalım. Meseleye siyaset üzeri bakalım. Bu ülke halklarının enkazdan kurtulması için en kuvvetli beraberliği kuralım. Türkiye toplumunu yoksulluk, işsizlik, açlık, adaletsizlik sarmalıyla kuşatan bu düzenin karşısında demokrasi, adalet, barış, özgürlük ve ekmek mücadelesini yürütelim.” şeklinde konuştu.

“MUHALEFET PARTİLERİNE ÇAĞRIMIZI YİNELİYORUZ”

Öte yandan HDP Eş Başkanı Mithat Sancar ise erken seçimle alakalı yaptığı açıklamalar esnasında muhalefete ortaklık çağrısını yineledi. Sancar, “Meclis, bu konuda inisiyatif almalıdır; erken seçim kararı, bir an önce bu Meclis’ten çıkarılmalıdır. Tüm muhalefet partilerine çağrımızı yineliyoruz: Erken seçim önergesini gecikmeden buraya hep beraber getirelim” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
VATANDAŞ
7 Aralık 2021, 11:21 tarihinde yazildi

BU KADIN HAPİSTE DEĞİLMİYDİ.?

  • Cevapla
  • 0