HDP’den gelen helikopter kazası açıklamasına tepki!

BİNGÖL’den Tatvan’a gitmek üzere havalanan askeri helikopterin düşmesi neticesi 11 askerimiz şehit düştü, 2 askerimiz yaralandı. Bütün Türkiye şehitlerine ağlarken, televizyon programına katılan HDP’li Sezai Temelli, “Askeri hareketlilik bir iktidar politikası. Bu sebeple de hata deyip bir kenara çekilemezler” sözleriyle sosyal medyada tepki topladı.
Takip et
HDP’den gelen helikopter kazası açıklamasına tepki!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki Fransız – Alman ortak yapımı Cougar tipi helikopter, dün saat 13.55’te Bingöl’den Tatvan’a gitmek için kalktı. Helikopterle saat 14.25’te irtibat kesildi. Bölgeye, CN-235 uçağı ve bir helikopterin yanı sıra komando timleri de sevk edildi. Tatvan’ın Çekmece köyü yakınlarında helikoptere ulaşıldığında 9 askerin şehit düştüğü belirlendi. 8’inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş da kazada şehit düştü. 4 asker yaralandı. Yaralı askerlerden ikisi bütün çabalara karşın kurtarılamadı.

“İktidar bir kenara çekilemez”
Gelen şehit haberleri sonrası bütün Türkiye’yi kanun boğarken HDP’li Sezai Temelli katıldığı televizyon programında tepki çeken ifadeler kullandı. 11 askerimizin şehit düştüğü elim kazayı siyasi malzeme olarak kullanan ve konuyla alakalı iktidarı suçlayan Temelli, “Evet çetin bir bölge kış şartları ancak bu şartlarda askeri hareketlilik esasında bir iktidar politikası. Dolayısıyla iktidar bir helikopter kazasıdır deyip helikopterin hatasına işi bağlayarak aynı Gara’da olduğu gibi kenara çekilemez” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyadan tepki yağdı
Sezai Temelli’nin bu sözlerine sosyal medyadan tepki yağdı. Kullanıcılar “Sinir uçlarımızla oynanıyor. Utanmanız yok mu?” sözleriyle tepkilerini dile getirdi.

HDP’den gelen helikopter kazası açıklamasına tepki!

HDP’den gelen helikopter kazası açıklamasına tepki!

HDP’den gelen helikopter kazası açıklamasına tepki!

“Burayı kuruttular”
HDP’li Temelli, daha önce de “Burası vaad edilmiş topraklar, Musa bütün ömrünü bu toprakları arayarak geçirdi. Türkler geldi bu toprakları da kuruttu.” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.