adplus-dvertising

HDP önündeki evlat nöbetine bir aile daha katıldı, aile sayısı 283 oldu

Diyarbakır HDP il binası önünde evlat nöbeti 957 gününde devam ederken, yeni katılan aile ile beraber eylem yapan ailelerin sayısı 283 oldu. Diyarbakır’da 18 yaşındayken dağa götürülen Şeyhmus Kurt’un annesi Seniha Kurt evlat nöbeti eyleme katıldı. Çocuğunun bir an önce teslim olmasını isteyen anne Kurt, “Oğlum için buraya geldim. Neredeysen gel, baban kahrından öldü. 7 senedir kayıptır. Oğlumu nereye götürdülerse getirsinler” şeklinde konuştu.
Takip et
HDP önündeki evlat nöbetine bir aile daha katıldı, aile sayısı 283 oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocuklarının terör örgütü PKK üyeleri tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla, 3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 957. gününe girerken, yeni katılan aile ile beraber sayı 283 oldu. Diyarbakır’da 2015’te 18 yaşındayken kaçırılan Şeyhmus için gelen anne Seniha Kurt evlat nöbetindeki öbür aileler tarafından ellerinde bayrakla karşıladı.

“Ben anneyim ciğerim yanıyor”

Oğlunun terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını ve 7 senedir haber alamadığını aktaran anne Kurt, “Oğlum için buraya geldim. Neredeysen gel, baban kahrından öldü. 7 senedir kayıptır. Oğlumun nereye götürdülerse getirsinler. HDP kandırdı oğlumu. Ben oğlumu istiyorum öğrenciydi, okula gidiyordu. Oğlum doktor yahut mühendis olacaktı. Babasız kaldık, kanser oldu babası öldü. Ben anneyim ciğerim yanıyor 7 senedir, ben de hasta olmuşum” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.