adplus-dvertising

HDP Önünde Eylem Yapanları Sayısı Artıyor

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde geçtiğimiz haftalarda başlayan oturma eylemi devam ediyor. Sayıları her gün artan aileler, çocukları için yaptıkları eylemde "Gerekirse burada ölmeye razıyız diyerek" kararlı olduklarını gösterdiler.
Takip et
HDP Önünde Eylem Yapanları Sayısı Artıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Annelerin HDP Diyarbakır İl Binası önünde başlattığı eylemin 7’nci gününde eyleme katılanların sayısı arttı ve 17’yi buldu.

Eyleme katılan Saliha Edizer, oğlunun dağda olduğu görüntüsünün yayılması üzerine, oğlunun dağa HDP tarafından yollandığını savunarak, “9 Haziran 2015’te çocuğumu kandırıp gönderdiler. İstanbul’dan geldim, lise öğrencisiydi, evden çıkmayan bir çocuk birdenbire kandırılıp kayboldu. Arkadaşlarından biriyle konuştu, biri Kağıthane ilçesine gönderip, ben geliyorum demiş, o çocuk da öğrenciydi. O çocuktan şüphelendim, Kağıthane’de HDP başkanlığı mı var bilmiyorum, ben desteklemedim hiçbir zaman desteklemem de, çocuğumu istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Eylemde bulunan bir baba ise çocuğunun Diyarbakır’da barış sürecinde kaçırıldığını belirtti. Baba Özkan Aydın yaptığı açıklamalarda gerekirse ölmeye hazır olduklarını söyleyerek oğlunun 15 yaşında olduğunu ve 2015 yılında kaçırıldığını aktarıp “Annesi hasta evde kalkamıyor, oğlumdan dolayı babam rahmet etti, perişan bir haldeyiz oğlumun gelmesini istiyoruz.” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.