adplus-dvertising

HDP Kulp Belediye Başkanı Gözaltına Alındı

Diyarbakır'ın Kulp İlçesi'nde yaşanan terör saldırısında 7 kişi şehit olmuş 10 kişi de yaralanmıştı. 9 kişinin tedavisine hala devam edildiği öğrenilirken, PKK ile bağlantılı olabileceği düşünülen 4 kişi hakkında gözaltı kararı çıkmıştı. Bu gelişmelerin ardından HDP'nin Kulp Belediye Başkanı'da göz altına alındı.
Takip et
HDP Kulp Belediye Başkanı Gözaltına Alındı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Diyarbakır’ın Kulp İlçesi’nde PKK tarafından gerçekleştirilen terör saldırısında 7 kişi hayatını kaybetmiş 10 kişi de yaralanmıştı. Olayla alakalı olarak bölgede ki tanıkların ifadelerine başvuran jandarma ve emniyet güçleri, saldırının yapıldığı bölgeye, saldırıdan çok az bir süre önce Kulp Belediyesi’ne ait araçların geldiğini ifade ettiler.

HDP Kulp Belediye Başkanı Gözaltına Alındı

4 GÖZALTINDAN SONRA BELEDİYE BAŞKANI’DA GÖZALTINA ALINDI

İfadeler sonrasında detaylı inceleme başlatan polisler, Kulp Belediyesi’nde çalışan HDP İlçe Başkanı ve Kulp Belediyesi Fen İşleri Müdürü dahil 4 HDP’li gözaltına alınmıştı. Saldırıyla alakasının olabileceği şüphesiyle gözaltına alınan kişilerin ifadeleri alınmaya devam edilirken bir yeni gözaltı haberi daha geldi. HDP Kulp Belediye Başkanı Mehmet Fatih Taş da polisler tarafından gözaltına alındı.

Saldırıyla alakalı incelemeler devam ederken, 9 kişinin de hastanede tedavisine devam edildiği bilgisine ulaşıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.