adplus-dvertising

HDP binasına silahlı giren şahısın PKK bağlantısı deşifre oldu!

HDP İstanbul İl Başkanlığına 1 Mayıs’ta provokasyon maksatlı girdiği iddia edilen meçhul kişinin kimliği belli oldu. Baldızı dahil yakın akrabaları PKK dağ kadrosunda olan kişinin, A.Ş. isimli bir silah kaçakçısı olduğu gün yüzüne çıktı.
Takip et
HDP binasına silahlı giren şahısın PKK bağlantısı deşifre oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm’ün TBMM kürsüsünden sarfettiği “silahlı provokasyon” iddialarının odağındaki meçhul kişi, yakın akrabaları arasında PKK mensubu olan A.Ş. isimli bir silah kaçakçısı çıktı. HDP İstanbul İl binasına 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda “sözde” kimliği belirsiz ve izinsiz olarak giren şahısların olduğu ve İl Başkanlığına yönelik suikast planlandığı biçiminde yer verilen iddialar üstüne harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü, olayla alakalı geniş çaplı inceleme başlattı.

Yakın akrabaları arasında PKK mensubu olan A.Ş. isimli bir silah kaçakçısı
Ortaya atılan iddialar ile alakalı İstanbul Emniyet Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda ve mercek altına alınan güvenlik kamera görüntülerinde “silahlı provokasyon” iddialarının odağındaki meçhul kişinin, yakın akrabaları arasında PKK mensubu olan A.Ş. isimli bir silah kaçakçısı olduğu belirlendi.

Sabıka kaydı bir hayli kabarık…
Kamera kayıtlarını tek tek inceleyen emniyet, görüntülerde yer verilen kişinin A.Ş. adlı şahıs olduğunu belirledi. A.Ş. ile alakalı yapılan çalışmalarda, “6136 Sayılı Yasaya Muhalefet” ile “Seçim Yayasına Muhalefet” suçlarından kaydının bulunduğu tespit edildi. Isimi geçen A.Ş. geçtiğimiz Salı günü ifadesine başvurulmak üzere İstanbul Emanet Müdürlüğü’ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü görevlilerince muhafaza altına alındı.

HDP binasına silahlı giren şahısın PKK bağlantısı deşifre oldu!

Baldızı PKK dağ kadrosundayken öldürüldü!
A.Ş.’nin yapılan GBT sorgusunda, Batman nüfusuna kayıtlı olduğu, baldızı S.Ç.’nin bölücü terör örgütü PKK/KCK’nın dağ kadrosunda yer aldığı ve kırsalda faaliyet gösteren örgüt üyesinin 2021 senesinde etkisiz hale getirildiği saptandı. A.Ş.’nin kayınbiraderi F.Ç.’nin ise 2018 senesinde PKK/KCK Silahlı Terör Örgütüne mensup olmak suçundan yakalandığı öğrenildi. Öte Yandan A.Ş.’nin İ.B. adlı bir başka yakın akrabasının ise 2008 senesinde PKK/KCK terör örgütü ismine kırsalda faaliyet yürütürken güvenlik kuvvetlerince yakalandığı tespit edildi.

Dinlenmek için HDP İl Binası’na uğramış…
Zanlının 1 Mayıs kutlamalarını izlemek üzere Beyoğlu‘nda bulunduğu, dinlenmek ve ihtiyaç gidermek ismine HDP İstanbul İl Başkanlığına uğradığı iddia edildi. Öne sürüldüğü biçimde A.Ş.’nin polislerle işbirliği yaptığı ve emniyet mensuplarınca yönlendirildiği iddiaları ise boşa çıktı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.