HDP binasına PKK’yı sevmediği için saldırmış! İfadesi ortaya çıktı…

İzmir’deki HDP İl Başkanlığı’nda, parti çalışanı Deniz Poyraz’ı (38) tabancayla vurarak, öldüren O.G.’nin (27) emniyette verdiği ilk ifadesi gün yüzüne çıktı. O.G.’nin sorgusunda “Terör örgütü PKK’dan nefret ettiğim için bu şekilde bir şey yapmak istedim” dediği gün yüzüne çıktı
Takip et
HDP binasına PKK’yı sevmediği için saldırmış! İfadesi ortaya çıktı…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir’deki HDP İl Başkanlığı’nda, parti çalışanı Deniz Poyraz’ı (38) tabancayla vurarak, öldüren O.G.’nin (27) emniyette verdiği ilk ifadesi gün yüzüne çıktı. O.G.’nin, sorgusunda, “Hiç kimseyi tanımıyorum. Kimseyle de bağlantı kurmadım. Terör örgütü PKK’dan nefret ettiğim için bu şekilde bir şey yapmak istedim. Binaya girdim ve rastgele ateş ettim sonrasında da teslim oldum” dediği öğrenildi.

HDP binasına PKK’yı sevmediği için saldırmış! İfadesi ortaya çıktı…

PERVİN BULDAN, İZMİR’DE

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, parti binasına gerçekleştirilen ve Deniz Poyraz’ın yaşamını yitirdiği saldırının sonrasında İzmir’e geldi. İl Başkanlığı binasının önünde partililer tarafından karşılanan Buldan, saldırının gerçekleştirildiği yerde araştırmada bulundu. Olay ile ilgili bilgi alan Buldan, yaptığı konuşmada saldırının yarım saat geç gerçekleşmesi vaziyette partide oldukça fazla insan olabileceğini söyleyerek, “Elbette ki acımız büyük. Deniz yoldaşımızın, arkadaşımızın bugün şahadeti ile yüreğimizin yandığını ama başımızın dik olduğunu herkesin bilmesini isteriz. Ben başta Deniz’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine partili arkadaşlarımıza ve hepimize başınız sağ olsun diyorum. Bu cinayetler ilk değil. Bu hikayeleri, bu filmleri çok seyrettik. Ama bize biat edeceksiniz diyenlere, diz çökeceksiniz diyenlere karşı kesinlikle taviz vermedik. Diz çökmedik, boyun eğmedik. Diz çökmeyeceğiz ve boyun eğmeyeceğiz. Büyük bir katliamı gerçekleştirmek üzere bir katil yollandı. Şans eseri yalnızca Deniz vardı. Arkadaşlarımız yarım saat sonra buraya gelmiş olsalardı ve o katil yarım saat sonra gelseydi; bugün bu şehirde büyük bir katliam gerçekleşecekti. Herkesin gözü önünde elinde silahla, hatta 1 değil 3 kişiden bahsediliyor. 3 kişinin buradaki güvenlik kuvvetlerinin gözü önünde bu apartmanın içine girmesi, başlı başına kolay bir mesele değil. Çok organize, çok planlı ve asla katliam yapmak üzere buraya gelindiğini biliyoruz” şeklinde konuştu.

‘BU ÜLKENİN HUZURA İHTİYACI VAR’

Olayın soruşturulması gerektiğini vurgulayan Buldan, “Kimse bize bu yakalanan katilin akli dengesi yerinde değil zırvalamasını yapmasın. Eminiz; birkaç gün sonra ‘Bu katilin akli dengesi yerinde değil’ diyecekler. Artık bizim bu yalanlara karnımız tok. Kimse bu şekilde yalanlar uydurmasın. Bu ülkenin huzura ihtiyacı var. Bu cinayetlerle, planlarla, katliamlarla bu ülke huzura kavuşamıyor” şeklinde konuştu.

HDP binasına PKK’yı sevmediği için saldırmış! İfadesi ortaya çıktı…

‘ÇADIRLAR BİR AN ÖNCE KALDIRILMALI’

HDP il binaları önüne kurulan çadırların bir an önce kaldırılması gerektiğini söyleyen Buldan, “1.5 senedir bir il binamızın önünde çadır kurulmuş her gün arkadaşlarımız provokasyon zemine açık olduğunu söylemelerine karşın valiliğe başvurup emniyete bildirmelerine karşın, burada bir şeylerin organize edildiğini, söylemelerine karşın tedbir alınmadı. Bu çadır kaldırılmadı. Tüm organize işler bu tür vaziyetlerde ortaya çıkar. Başta bu çadırlar olmak üzere il binalarımızın önündeki bu çadırlar kaldırılmalıdır. Provokasyona açık zeminler oluşturuyor. Bir Deniz daha kaybetme tahammülümüz yok. Yalnızca Deniz’in şahsına yönelik sıkılan bir kurşun değildir, parti binamızda yapılan katliam yalnızca HDP’ye yönelik değildir. Bu ülkede demokrasiyi ve barışı savunanlara sıkılan bir kurşundur. Yan yana gelme kenetlenme zamanıdır, faşizme ‘dur’ deme zamanıdır. Kimse bize telefon açtık, tweet attık onların yanında duruyoruz demesin. Bugün yan yana gelme bir araya gelme zamanıdır. Bugün bize yapılan yarın mutlaka size yapılacaktır. Bunu kimse unutmasın” diyerek konuştu.Saldırıda ölen Deniz Poyraz, bugün İzmir’de toprağa verilecek.

HDP binasına PKK’yı sevmediği için saldırmış! İfadesi ortaya çıktı…

ANNESİNİN YERİNE İŞE GELMİŞ

HDP İl Başkanlığı’nda O.G. tarafından tabancayla vurularak öldürülen Deniz Poyraz’ın, partide çay servisi yapan annesi Fehime Poyraz rahatsızlandığı için bir günlüğüne onun yerine işe geldiği söylendi. Deniz Poyraz’ın saldırı esnasında binada yalnız olduğu bildirildi.

SALDIRGANIN İFADESİ GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

HDP İzmir İl binasına düzenlediği silahlı saldırıda Deniz Poyraz’ı öldüren şüpheli O.G.’nin emniyetteki ifadesinde binada kaç kişi bulunursa bulunsun öldürme niyetiyle içeriye girdiğini söylediği öğrenildi. Sosyal medyadan zaman zaman terör örgütü PKK sempatizanlarıyla münakaşalar yasağını söyleyen Gencer’in ifadesinde, “PKK’dan nefret ediyorum. Zaman zaman sosyal medyada küfürleşiyoruz. Bina çevresine birkaç defa keşif için gittim. Binaya gittiğimde orada birkaç kişinin olabileceğini düşündüm. Oraya PKK’lıların gittiğini bildiğimden herhangi bir ayrım yapmayacaktım. Kim olsa ateş edecektim. Silahımda olan 10 mermiyi de ateşledim” dediği öğrenildi.

HDP binasına PKK’yı sevmediği için saldırmış! İfadesi ortaya çıktı…

SALDIRGANIN ETKİSİZ HALE GETİRİLME ANLARI GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

İzmir’deki HDP İl Başkanlığı’nda, parti çalışanı Deniz Poyraz’ı (38) tabancayla vurarak, öldüren O.G.’nin (27) parti binası girişinde polis ekiplerince etkisiz hale getirildiği anların görüntüsü gün yüzüne çıktı. Görüntüde bina girişinde yerde etkisiz hale getirilen O.G.’ye polis ekipleri tarafından müdahale edildiği görüldü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.