HBO’nun Yeni Fantastik Dizisinin Fragmanı Geldi!

HBO'nun yeni dizisi "His Dark Materials"ın fragmanı yayınlandı. Dizi, final yapan Game of Thrones'un alternatifi olarak görülüyor.

BBC ve HBO’nın yakında çıkacak olan dizisi The Dark Materials, otoriter bir kilise ve buna direnen insanların arasında geçen savaşı, fantastik bir evrenin içerisinde hikayelendiriyor.
Philip Pullman’ın kitap serisine dayanan hikayede, her insanın kendine ait şekil değiştirebilen bir hayvanı bulunuyor. Yaratılan evrende bu hayvanlar yoldaşı oldukları insanların iç dünyasını simgeliyor. İnsanlar ve yoldaşları olan hayvanlar birbirlerinin duydukları acıları hissedebiliyor. Hikayenin başrolünde, Oxford’da bir yetim olarak yetişen Lyra Belacqua adında genç bir kız bulunuyor. Lyra’ya dizide yoldaşlık yapan küçük ve tatlı hayvan ise zırhlı bir kutup ayısına dönüşebiliyor. Lyra Belacqua rolüne, “Logan” filmindeki performansıyla tüm dünyanın hayranlığını kazanan Dafne Keen hayat veriyor.


Çocukların birer birer kayboldukları hikayede, en yakın arkadaşının da kaybolmasıyla birlikte yola çıkan genç kız, Kuzey Kutbu’na gidiyor. Kuzey Kutbu’nda ise, dünyayı yöneten otoriter kilisenin içinde olduğu bir komplo ile karşılaşıyor. Yayınlanan yeni fragmanda kilise ile rakipleri arasında geçen savaş gösteriliyor. Başroldeki Lyra’nın amcası Lord Asriel ise ünlü bir direnişçi rolünde. Lord Asriel rolünde ünlü oyuncu James McAvoy yer alıyor.

GAME OF THRONES’UN BOŞLUĞUNU DOLDURABİLİR

Yapılan yorumlara göre HBO, diziyi Game of Thrones’un bitmesiyle doğan fantastik dizi boşluğunu doldurmak için yayınlıyor. Kitap serisinin kalitesi Game of Thrones’un boşluğunu dolduracak seviyede olsa da, dizi ne kadar sevilir henüz tam bilinmiyor. Daha önce güzel ve ses getirmiş kitapların uyarlamalarının başarısızlığını birçok sefer gördük. Kitapta, fantastik karakterlerin yanı sıra, siyasi göndermeler, komplo teorileri ve bol miktarda aksiyon bulunuyordu. HBO’nun diziyi ne zaman yayınlayacağı henüz açıklanmadı. Ancak, dizinin sonbahar aylarında gösterime gireceği tahmin ediliyor.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı