“HBO Max” Netflix’i Devirmeye Geliyor!

Yeni internet televizyonu platformu HBO Max, 2020 baharında hayatımıza girmeye hazırlanıyor.

Game of Thrones ve Westworld gibi dizilerin yapımcısı kanal HBO, şimdi de Netflix’e rakip olmaya hazırlanıyor. Sadece Amerika sınırları içerisinde çalışan ve HBO’nun tüm dizi ve filmlerini online olarak izlemeye yarayan basit ama kullanışlı HBO Now uygulaması, HBO Max olarak değişiyor ve Netflix gibi orijinal içerikler üreten bir internet televizyonu olmaya hazırlanıyor. Televizyon yayıncılığının geleceği olarak kabul edilen internet televizyonculuğuna daha önce Disney ve Apple gibi firmalar da giriş yapmıştı.

HBO’nun efsane olmuş dizilerinden ve ödüllü hikaye anlatıcılığından ilham alan yeni hizmet, özgün ve orijinal programlara (Max Originals) yer verecek. HBO Max’in içerisinde yine HBO Now’da olduğu gibi HBO tarihindeki diziler ve filmler de olacak. HBO Max’ın ilk icraatı ise meşhur Friends dizisinin yayın haklarını Netflix’den almak oldu. Bunun yanında, HBO efsanelerinden olan The Fresh Prince of Bel-Air ve Pretty Little Liars gibi diziler de HBO Max içerisinde yer alacak. HBO Max şimdiden Greg Berlanti gibi yazarlarla da anlaşma yaparak orijinal içeriklerinin adımlarını atmaya başladı.

REKABET KIZIŞIYOR

İnternet televizyonculuğu Netflix ile altın çağını yaşadı. Eleştirmenlere göre bu altın çağ bitmek üzere. Netflix’in tekel dönemi kapanıyor ve birçok farklı şirketten oluşan bir sektör haline geliyor. Kimileri bu farklılıkların kullanıcıların ceplerini zorlayacağına inanırken, kimileri de sektördeki rekabetin fiyat politikalarına olumlu yansıyacağı görüşünde. Netflix ise Disney+, Apple Tv+ gibi yeni girişimlerin ardından bir yeni rakip daha kazanmış oldu. Yeni sektörün rekabetinden sadece güçlü olabilenlerin sağ çıkacağına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı