adplus-dvertising

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: ‘Enflasyonla mücadele önceliğimizdir’

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ”Küresel enflasyon problemiyle karşı karşıya kalmış olsak da ülkemizde enflasyon ataletini hep beraber yeneceğiz. Enflasyonla mücadelede önceliğimizdir. Para ve maliye politikalarımızın etkin kullanılmasıyla önümüzdeki dönemde tek haneye indireceğiz” şeklinde konuştu.
Takip et
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: ‘Enflasyonla mücadele önceliğimizdir’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Dünya Çiftçiler günü dolayısıyla gerçekleştirilen ‘Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması’ programına katıldı.

Bakan Nebati enflasyonla mücadeleye ilişkin de açıklamalarda bulundu. Nebati, yüksek enflasyonu tek haneli seviyelere indireceklerini belirterek, ”Enflasyon problemini basiretli ve ferasetli işinsanlarımızla, milletimizle elbirliğiyle çözeceğiz” şeklinde konuştu.

“Enflasyonist ortamı fırsatçılığa çevirenlere müsamaha göstermeyeceğiz”

Bakan Nebati, “Küresel enflasyon problemiyle karşı karşıya kalmış olsak da ülkemizde enflasyon ataletini hep beraber yeneceğiz. Enflasyonla mücadelede önceliğimizdir. Para ve maliye politikalarımızın etkin kullanılmasıyla önümüzdeki dönemde tek haneye indireceğiz. Enflasyonla mücadele timlerimiz birçok sektörde denetimleri sürdürüyor. Enflasyonist ortamı fırsatçılığa çevirenlere müsamaha göstermeyeceğiz. Bakanlığımız süreçleri izliyor ve denetliyor. İnsanlarımız ahlaki olgunluk sahibidir. Enflasyon problemini el birliğiyle çözeceğiz, bundan şüphe duymuyorum. Dün farklı sektörlerden insanlarımızla farklı toplantılar gerçekleştirdik. Tek gündemimiz enflasyondu. İş insanlarımız ellerini taşın altına koyacaktır. Lüzumlu bütün adımları atıyoruz. Enflasyonu basiretli ve ferasetli iş insanlarımızın da atacağı adımlarla yeneceğiz. İyi niyetli bütün girişimleri bakanlık olarak destekleyeceğiz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.