Hazal Kaya, hakkında çıkan haberlere isyan etti!

Başarılı oyuncu Hazal Kaya, bir röportajında söylediklerinin kesilerek vermesine sosyal medya üstünden isyan etti. Hazal Kaya, Basın Mensubu Nilay Örnek’in Youtube kanalındaki ‘Nasıl Olunur?’ programı için bir sohbet gerçekleştirdi.
Takip et
Hazal Kaya, hakkında çıkan haberlere isyan etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Basın Mensubu Nilay Örnek’in podcast programına katılan Hazal Kaya, Aşk-ı Memnu dizisinde oynadığı sürede henüz çok genç olduğunu, ergenlik döneminde olduğunu da anlatan oyuncu, uzunca bir müddet de alaylı olması sebebiyle eleştiriler aldığını hatırlattı.

HAZAL KAYA: “YALNIZCA GÜZEL OLDUĞUM İÇİN DEĞİL”

‘Ismini FerKoydum’, ‘Aşk-ı Memnu’ ve ‘Bizim Hikaye’ gibi dizilerde rol alan Hazal Kaya, dizi oyuncusu olarak yalnızca güzel olmasının kendisini bir yere getirdiği biçimindeki görüşlere tepki vererek “Onlar zaten, dizi oyuncu, onlar zaten meşhur, güzel oldukları için filan gibi bir yere konmaya çalışıldık hep ve günün sonunda şeyi fark ediyorum; Hayır ya, yalnızca güzel olduğum için 15 senedir burada olamam yani, çok çalıştım, şuanda mesela bunu dile getirmenin kıymetini, daha doğrusu bunu kabul etmişim, şuanda anlıyorum. Hayır ben yetenekli biriyim ya. Ve bu yeteneklerimi geliştirmek için de elimden geleni yaptım” diyerek konuştu.

Hazal Kaya, hakkında çıkan haberlere isyan etti!

Uzun seneler boyunca dizilerde oynayan pek çok oyuncu gibi farklı kategorize edildiğine, küçümsendiğine dikkat çeken Kaya, “O bir takım yüksek tiyatrocularla beraber çalışırken. Yani bu şekilde düşününce esasında oldukça fazla savaştık ve savaşıyoruz biz kadın oyuncular olarak ve gene dizi oyuncuları diyerek tanınan kadın oyuncular olarak bir müddet şeyle. Hep bu şekilde bir kategorize edilemiyoruz, hep bu şekilde kategori dışı bırakılıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Bütün bu sözlerinin sonrasında da dizilerin yurt dışına satılmasından sonra dizi oyuncusu olmanın bir değer kattığına değindi. Fakat konuşmalarındaki bazı cümlelerin kesilmesiyle de yanlış anlaşılmalar gün yüzüne çıktı.

Oyuncu, bunun üstüne aşağıdaki paylaşımı yaparak konuya açıklık getirmeye çalıştı ve bazı medya kuruluşlarına da sözlerinin cımbızlandığı söylemi ile tepki gösterdi.

“GERÇEKLİĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Hazal Kaya, esasında röportajda Nilay Örnek’in, eskiden oyuncuların benzer bir söylem içine hapsedildiği, gerçekliğinden koparıldığı, röportajlarında bile tek elden çıkmış gibi aynı cümlelerin kurulduğu bir süreç yaşandığına dikkat çekti. Menajerler aracılığıyla da yapılan bu benzer söylem şeklinden artık daha gerçekçi, her ünlünün kendi cümleleriyle ve yaşamın içinde bir karakter olarak kendisini ifade etmeye başlamasıyla bu vaziyetin değiştiğine vurgu yaptı ve “Gerçekliğe ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

Hazal Kaya, hakkında çıkan haberlere isyan etti!

Hazal Kaya da buna katıldığını ifade ederek şunları belirtti: “Senelerce dizi oyuncusu diyerek aşağılanıp esasında hiçbir beklentinin olmadığı birileri gibi yaşadık biz ve benim gibiler. Zaten sizden ne olur, güzelsiniz diyerek oradasınız. Sizden ne olur ki gibi bir yaklaşım vardı. Bu da bana o kadar acayip gelir ki hep yani ‘ne bu şuanda, nasıl bir tavır’ gibi. Bu Şekilde yani bağımsız sinemacılar, hep bu şekilde bir sınıflılık hali, işte onlar daha falan, onlar tiyatrocu, tiyatro er meydanı, işte bağımsız sinema falan ama dizi ıhhh… O yüzden seneler sonra bizim dizilerimizin satılıp da bizim değere binmemiz benim için şeydir “ilahi adalet”tir… Çünkü ağır işçileri bizdik sektörün hep. Hiç kimse bizim kadar çalışmadı. Hiç kimse bizim kadar ağır saldırıya da maruz kalmadı. Her manada. Her taraftan, buna sektörün kendisi de dahil. Dolayısıyla esasında bu bizim şuanda bu, biz de buyuz, kendimizi de ortaya koyabiliriz cesaretimiz esasında yıllar yılı, herkesin saldırısına uğrayıp, onların altında kalmaktan geliyor. Hiç kimseye kendimizi beğendiremediğimiz bir on sene var yani gerçekten. Ne zaman yurtdışına satılmaya başlandı bu işler ve hani bizim bir yerde olmamız, oraya değer katar oldu, hikaye çok değişti.”

Hazal Kaya, hakkında çıkan haberlere isyan etti!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.