adplus-dvertising

Hayvancılık tesislerinde meydana gelen yangında alevler geceyi aydınlattı

Muğla’nın Milas İlçesi’nde akşam saatlerinde başlayan ve gece yarısına kadar devam eden besihane yangınında tonlarca yem yandı.
Takip et
Hayvancılık tesislerinde meydana gelen yangında alevler geceyi aydınlattı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Muğla Büyükşehir İtfaiyesi tarafından müdahale edilen yangında itfaiye ekipleri ve tankerlerin yanı sıra iş makinelerinin uzun süren çalışmaları neticesi yangın kontrol altına alındı. Yangında maddi hasarın çok büyük olduğu söylendi.

Hayvancılık tesislerinde meydana gelen yangında alevler geceyi aydınlattı

Yangın akşam saatlerinde Milas Yaşyer Mahallesi’nde bulunan özel bir şirkete ait hayvancılık tesislerinde yaşandı. Akşam saatlerinde hayvancılık tesislerinde bulunan yem, saman ve ot deposundan dumanların yükseldiğini görenler bir yandan yangına müdahale edip öbür taraftan da 112 Acil Yardım hattını arayarak yardım istedi.

Kısa sürede bütün depoyu saran alevleri söndürmek için Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri sanki zamanla yarıştı. Yangının tonlarca saman ve ot yüklü depoya tamamen sarması üstüne bölgeye su takviyesi sağlayan tankerler de sevk edildi. Bir yandan alevlere su sıkılıp depodaki ot, saman ve yemler kurtarılmaya çalışırken, öbür yandan iş makineleri alevlerin arasından hayvan yemlerini kurtarmak için mücadele etti.

Gece yarılarına kadar yoğun bir biçimde devam eden söndürme çalışmalarında yangının kontrol altına alındığı ve soğutma işlemlerinin devam ettiği bildirildi. Kılıç Tarım ve Hayvancılık Tesisleri’nde çıkan yangında maddi hasarın oldukça büyük olduğu, yangınla alakalı soruşturma başlatıldığı söylendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.