Hayvancılık hibesi nasıl alınır? detaylar belli oldu!

Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerine yönelik yatırımların desteklenmesine ilişkin esaslar Resmi Gazete’de yayımlandı.
Takip et
Hayvancılık hibesi nasıl alınır? detaylar belli oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan konuya ilişkin tebliğine göre, yetiştiricilere, büyükbaş için en az 10 baş ve en fazla 50 baş anaç kapasiteli yeni ahır, küçükbaş için en az 100 baş ve en fazla 300 baş anaç kapasiteli yeni ağıl yapımı yahut kapasite artırımı/rehabilitasyonu, hayvan barınağı maksatlı çadır alımı ile makine, alet ve ekipman alımına hibe desteği verilecek.

30 KASIM’A KADAR SÜRE VERİLDİ

Hibe desteğinden, projesi onaylanan, hibe taahhütnamesini veren ve termin planında söylenen süre içinde yatırımı  tamamlayan  yatırımcılar faydalanacak. Yatırımcıların yatırımlarını 30 Kasım tarihine kadar tamamlayacaklarına dair noter onaylı hibe taahhütnamesi sunmaları mecburi tutuldu. Bu tarihe kadar yatırımlarını tamamlamayanlara ek süre verilemeyecek ve hibe ödemesi yapılmayacak.

Hibe konuları için lüzumlu koşulları temin etmek kaydıyla; kolektif firma, limited firma ve anonim firmalar destek için başvurabilecekler. Yatırımcılar, uygulanacak her bir hibe konusundan bir defa yararlandırılacak. İnşaat işlerine ait bedeller ve satın alınacak çadır ve ekipmanlar ile bütün mal alımlarının gerçekleşme bedelleri Bakanlıkça tespit edilmiş olan hibeye asıl üst sınırı aşamayacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.