adplus-dvertising

Hayvan deneyi yapmayan kozmetik markaları hangileri? Save Ralph filmi izle!

Save Ralph filmi Türkçe dublajlı yayınlandıktan sonra hayvan severler harekete geçti. Özellikle kozmetik sektöründe kullanılan tavşanın yaşadıklarını anlatan Save Ralph filmiyle hayvan deneyleri gündeme geldi. Tüm dünyada büyük bir etki yaratan filmin ardından hayvan deneyi yapmayan markalar nasıl anlaşılır? sorusu akıllara geldi.
Takip et
Hayvan deneyi yapmayan kozmetik markaları hangileri? Save Ralph filmi izle!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkçe tercümesi “Ralph’i Kurtar” olan Save Ralph isimli kısa film son günlerde sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri oldu. Ricky Gervais, Zac Efron gibi başarılı oyuncuların seslendirmelerini yaptığı kısa film, özellikle kozmetik markalarının hayvanlara uyguladığı işkencelere dikkat çekiyor. Peki, hayvan deneyi yapmayan kozmetik markalar nasıl anlaşılır?

Kozmetik sektöründeki birçok marka ürünlerinin insan vücuduna olan zararını tespit etmek için, bu kimyasalları hayvanların vücutlarına uyguluyorlar. Hayvanlar sırf bu yüzden öldürücü olabilecek birçok zararlı kimyasala maruz kalıyor ve dayanılmaz acılar çekiyorlar.

Ürünlerin içeriğindeki her madde vegansa ya da söz konusu marka hayvanlar üstünde deney yapmıyorsa beyaz gruba giriyor. Marka kendi başına deney yapmıyor ancak içeriğindeki maddenin tedarikçisi yapıyorsa marka gri gruba giriyor. Siyah bölge ise hayvanlar üstünde deney yaptığını inkâr etmeyen ve evimizde en çok kullandığımız markalardan oluşuyor.

Hayvan deneyi yapmayan kozmetik markaları hangileri? Save Ralph filmi izle!

HAYVAN DENEYİNE KARŞI MARKALAR HANGİLERİ?

Bir markanın, hayvanlar üstünde test edilip edilmediğini anlamak için bazı ibareler var. Deneysiz sertifikasına sahip markaları bulabilmek için en basit taktiklerden birisi, ambalajları kontrol etmek. Eğer ürünün ambalajında “Not Tested On Animals” biçiminde bir ibare ve tavşan biçiminde bir logo varsa, hayvanlar üstünde denenmediğinden emin olabilirsiniz. Hangi markaların deneysiz olduğunu anlamak için ürünün “cruelty free” sertifikasına sahip olduğuna bakmalısınız. Elbette hayvanlar üstünde deney yapmayı tercih etmeyen markalar da var. Bu yolu izlemeyi seçenlere hayvan deneysiz, vegan ya da vejetaryen sertifikaları veriliyor.

Hayvan deneyi yapmayan kozmetik markaları hangileri? Save Ralph filmi izle!

Hayvan deneysiz ve vegan sertifikası almış markalar, hiçbir biçimde hayvanlar üstünde deney yapmıyor, tedarikçilerinin de bu taktiği kullanmasına izin vermiyor. Vejetaryen markalar ise bütün bunlara ek olarak hayvansal gıda içeren ürünleri kullanmıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.