Hayriye Öğretmen evlilik vaadiyle 15 erkeği dolandırdı!

Mersin'de yaşanan olayda 15 erkek dolandırıldıklarını iddia ederek öğretmenlik yapan Hayriye K.'dan şikayetçi oldu. İddialara göre mağdurların kimi evini kimi arabasını evlilik vadiyle Hayriye K.'ya kaptırdı.
Takip et
Hayriye Öğretmen evlilik vaadiyle 15 erkeği dolandırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mersin’den duyanları hayrete düşüren haber geldi. Şehirde müteahhitlik yapan ve evli olan F.U., ile Hayriye K. (30) arasındaki ilişki 6 seneye yakın sürdü. Bu sürede eşiyle evliliği süren F.U., kiraladığı evde Hayriye K. ile beraber yaşamaya başladı. İkili, gelecek planlarını F.U.’nun eşinden boşanması üstüne kurdu.

Hayriye’nin üstüne 4 ev yaptı

Bu sebeple F.U., sahibi olduğu 4 daireyi Hayriye K. ismine tapuda tescil etti. Bu süreçte Hayriye K.’ye değişik marka ve model 8 araba alan F.U. 350 bin liralık da altın aldı.

Hayri’ye kiralık evi boşaltıp kayboldu

Temmuz 2019 başında ise Hayriye K., F.U. ile beraber yaşadığı evi boşaltarak sırra kadem bastı. F.U., polise yaptığı müracaatta “Evde giysilerim dahil her şeyi alıp götürmüş. Götürdükleri arasında satın aldığım 150 bin liralık ev eşyası, 50 bin liralık özel eşyam ile 350 bin liralık senet ve çeklerim de vardı” şeklinde konuştu.

Eşyaların içinde çek yahut senet varsa…

Hayriye K. ile ilgili soruşturma başlatıldı. Hayriye K., götürdüğü eşyaların birçoğunun kendisine ait olduğunu iddia ederek “Eşyalar arasında çek yahut senet varsa iade ederim” şeklinde konuştu. Hayriye K. ile ilgili ‘güveni kötüye kullanma’, F.U. ile ilgili ise ‘hakaret’ suçlaması ile dava açıldı.

Hayriye Öğretmen evlilik vaadiyle 15 erkeği dolandırdı!

Öğretmenim şeklinde konuştu asgari ücretli çıktı

F.U., evlenme planı yaptığı Hayriye K. ismine kaydettiği 4 daire için de mahkemeden önlem kararı aldırttı. Asgari ücretle çalışan Hayriye K. ise, mahkemede daireleri kendi kazancı ile aldığını iddia etti.

Tesisatçıya 300 bin liralık altın aldırdı

Mersin’de doğalgaz tesisat işleri yapan Nuri Ö. de Hayriye K.’nin, evlenme vaadi ile kendisine 300 bin liralık altın aldırdığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi. Nuri Ö. ise, Hayriye K.’ye yönelik icra takibi başlattı.

Mobilya mağazası sahibini 40 bin lira çarptı

Mobilya mağazası işleten Ali K. de, Hayriye K.’den şikâyetçi olan bir başka isim oldu. Ali K., 40 bin liralık eşyanın parasını ödemeden kayıplara karıştığını iddia etti.

Gazinolarda kurpiyelik yaptı

Hayriye K.’nin avukatı Abdullah Naci Torun, “Müvekkilim bir dönem Kıbrıs’ta casinolarda kurpiyerlik yaptı. Aynı zamanda öğretmen. Hakkındaki suçlamalar esassız” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.