Hayrettin Güngör, Trabzonlu Kadın “Sizi Biz Müslüman Yaptık” Dedi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Trabzonlu bir kadına "Sizi biz Müslüman yaptık"dedi. Güngör tepkilerin ardından özür diledi.
Hayrettin Güngör, Trabzonlu Kadın “Sizi Biz Müslüman Yaptık” Dedi
 • Yazdir
 • Arttir - Azalt
 • Yorum 2

Kahramanmaraş İl merkezinde esnaf gezisi yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile Trabzonlu olduğunu bildirilen bir kadın arasında meydana gelen ‘Sizi biz Müslüman yaptık’ diyaloğu vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı.

“SİZİ BİZ MÜSLÜMAN YAPTIK”

Güngör konuştuğu bir kadının Trabzonlu olduğunu duyunca “Sizi biz Müslüman yaptık” biçiminde açıklamalar yaptı. Kadın ise şaşırarak “Ne demek yani o?” sözleri ile tepkisini gösterdi. Birçok yerel gazete ve televizyonda çıkan görüntülerin sonrasında Güngör’e tepkiler çığ gibi büyüdü.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Başta Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu olmak üzere İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ve kentin önde gelen diğer kişileri Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e tepkisini ifade etti.

ÖZÜR DİLEDİ

Güngör tepkilerin ardından sosyal medya sayfasından özür dilerken Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nu da aradı. Başkan Zorluoğlu görüşmenin ayrıntılarını, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı eski bir dostumdur. Dün akşam üzgün olduğunu ifade etti. Sokakta Trabzonlu bir hemşehrimizle boş bulunduğunu amacını aşan sözler söylediğini söyledi ve özür diledi. O da eksiğini hatasını fark etti, bazen biz de böyle hatalar yapabiliyoruz. Amacının bu olmadığını biliyorum. Niyetlere bakmak gerek. Niyetinin halis olduğunu biliyorum. Maraş bizim kardeş kentimiz ve inşallah bizim dönemimizde hem Trabzon Caddesi hem de Maraş caddesiyle alakalı özel projemiz var. Ufak bir yol kazası diyelim ve üstünde çok durmayalım diye tavsiye ediyorum” sözlerini söyledi.

 • ak parti
 • kahramanmaraş
 • trabzon
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (2)
Orospu çocuğu arıyorsanız Hayrettin Güngör'e bakabilirsiniz.
15 Kasım 2019, 10:55 tarihinde yazildi

PAŞALI

 • Cevapla
 • 1
  GAMZE
  16 Kasım 2019, 11:30 tarihinde yazildi

  SEN KENDİNE BAK TERBİYESİZ DÜZGÜN KONUŞ BAŞKAN HAKKINDA

  • 0