Haydar Can Kılıçdoğan kimdir, kaç yaşında? Haydarcan Kılıçdoğan olayı nedir?

Tacize uğradıkları iddia edilen 2 küçük kızı kurtaran Haydarcan Kılıçdoğan tacizciler tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Yaşanan bu olay sonrasında Haydarcan Kılıçdoğan olayı ile ilgili detaylar merak edilmeye başladı. Peki, Haydarcan Kılıçdoğan kimdir, kaç yaşında? Haydarcan Kılıçdoğan’a ne oldu, olayı nedir? İşte konuyla ilgili detaylar..
Takip et
Haydar Can Kılıçdoğan kimdir, kaç yaşında? Haydarcan Kılıçdoğan olayı nedir?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara Batıkent’te konsere giden küçük kızları tacizden kurtarmaya çalışan 28 yaşındaki Haydarcan Kılıçdoğan, uyardığı Mert T. ve Yunus H. tarafından acımasızca bıçaklanarak öldürüldü. 17 yaşındaki Mert T. ve Yunus H. tutuklandı.

HAYDARCAN KILIÇDOĞAN’A NE OLDU, OLAYI NEDİR?

Ankara’da geçen pazar günü, Yenimahalle ilçesi Batıkent semtindeki bir kafede doğum gününü kutlayan 12 ve 13 yaşındaki iki kız çocuğu, bir anda dışarıya fırlayıp o sırada evine giden Haydarcan Kılıçdoğan’dan, iki kişinin tacizine uğradıklarını söyleyerek yardım istedi.

Kılıçdoğan, kızları Taciz ettiği ileri sürülen ve peşlerinden dışarıya çıkan 17 yaşındaki Mert T. ile Yunus H.’yi uyarınca, aralarında tartışma çıktı. Kılıçdoğan, Mert T. ve Yunus H. tarafından 6 yerinden bıçaklandı. Hastaneye kaldırılan Kılıçdoğan, dün sabah yaşamını yitirdi. Olayın ardından yakalanan Mert T. ile Yunus H. mahkemece tutuklandı.

Haydarcan Kılıçdoğan’ın çocukluk arkadaşı Kadir Güreşir, “Arkadaşım ‘Ayıp değil mi, niye böyle yapıyorsunuz?’ derken 2 kişi bıçakla saldırmaya başlıyor. Çocuklar daha sonra kaçtı, biz bir şey yapamadık. Tacizcileri engellemek isterken, tacizci kurbanı oldu” dedi. Batıkent Meydanı’nda daha önce de kadınların taciz edildiği ve Emniyet’e bildirildiği iddia edildi.

Haydarcan Kılıçdoğan’ın ismini vermek istemeyen dayısı ise “2 gün ölümle pençeleşti, maalesef sabah hayata veda etti. Haydarcan, tanımadığı insanlara yardım ederken canından oldu. Kızların aileleri yanımıza gelerek acımızı paylaştılar. ‘Gerçekten Haydarcan bizim kızlarımız için canından oldu’ dediler” diye konuştu. Haydarcan Kılıçdoğan bugün toprağa verilecek.

MÜZİK TUTKUNUYDU

Genç yaşta hayatını kaybeden Haydarcan Kılıçdoğan’ı YouTube’da paylaştığı videolar ortaya çıktı. Söz ve müziği kendisine ait şarkılarını gitarı ile Ankara’nın farklı yerlerinde söyleyerek videoya kaydeden Kılıçdoğan, bestelerini aboneleriyle paylaştı. Kılıçdoğan’ın, ‘Vazgeçtim Artık Sensizlikten’, ‘Sen Neredesin’, ‘Bilemezsin’ ve ‘Gizemli Sonbahar’ isimli besteleri YouTube kanalında yer aldı.

Tacize engel olurken öldürülen Haydarcan’ın babası: Çocuğumla gurur duyuyorum

Olayın ardından oto tamircide çalışan Mert T. ile Yunus H. gözaltına alındı. Kavga sırasında Haydarcan Kılıçdoğan’ı Mert T.’nin bıçakladığı belirlendi. Mert T. ile Yunus H., sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Baba Nurettin Kılıçdoğan, “Oğlum orada gezerken iki tane kız çocuğu tacize uğruyor. Kız çocukları ‘ağabey bize yardım et’ diyorlar. Oğlum da ‘gençler ayıp oluyor, yapmayın’ diyor. Bunu demesiyle saldırmaları bir oluyor; görgü tanıklarının veya kızların söylediklerine göre. Söylenecek kelime bulmak çok kolay değil. Ancak her aile çocukları ile gurur duyar. Ben de çocuğumla gurur duyuyorum. Ölmesini hazmedemiyorum ama her insanın yapması gerektiği şeyi yaptığına inanıyorum. Ne mutlu ki bana böyle bir çocuk yetiştirebilmişim. Duyarlı çocuk yetiştirmişim. Söyleyecek başka bir şey bulamıyorum. Kelimelerle ifade etmek çok zor bu olayı” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.