Hayatları Lüks, Sermayeleri Umut!

İzmir’de insan kaçakçılarına operasyon düzenlendi. Çoğunlukla Suriyeli olan göçmenleri Yunanistan’a kaçıran çete üyelerinin lüks hayatları dikkat çekti.

Ortadoğu coğrafyasının kaderi savaş gözyaşı ve acı. Suriye’deki savaştan kaçan göçmenlerin ilk durağı Türkiye, denizin öte yakası ise umut. Yunanistan üzerinden Avrupa’ya gitmek isteyer göçmenlerin önemli duraklarından biri İzmir. Burada muhtaç göçmenlerin paralarını alarak Yunanistan’a götürmeyi vaat eden 9 kişilik çete ise çökertilti.

Jandarmanın 3 ayı aşkın süredir sürdürdüğü teknik ve fiziki takibin ardından dün düğmeye basıldı. Eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarla 9 kişilik çete çökertildi. Adliye’ye götürülen çete üyelerinden 1’i Suriyeli 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderilirken 4’ü ise ev hapsi cezası aldı. Zanlıların göçmenlerden Yunanistan’a götürmek vaadi ile 5 bin’er dolar para aldıkları ortaya çıktı.

BASMANE MERKEZ DURUMUNDA

Uzun süredir bu işi yaptığı belirtilen çete üyelerinin lüks içindeki hayatları ise dikkat çekti. 3 aydır takipte olan jandarma ekipleri zanlıların kaldıkları evlerden bindikleri arabaları, giydikleri kıyafetlerden, yemek yedikleri restoranlara kadar lüks içinde yaşadıklarını tespit etti. İzmir’de kaçakçılığın merkezi haline gelen Basmane semtinde denetimlerini artıran güvenlik güçleri operasyonların devam edeceğini ve insanların umutlarını sömüren bu çetelere asla göz açtırılmayacağını vurguladı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı