adplus-dvertising

Hayatını kaybeden Faruk Tınaz’ın eşi Canan Tınaz doktor ihmali tartışmasını yeniden başlattı

Hayata veda eden sanatçı Faruk Tınaz’ın eşi Canan Tınaz, ünlü sanatçının ölümüne dair iddialarını yineledi. Faruk Tınaz’ın hayatını kaybetmesinin ardından konuşan eşi Canan Tınaz, usta sanatçının doktor ihmalinden dolayı öldüğünü iddia etti.
Takip et
Hayatını kaybeden Faruk Tınaz’ın eşi Canan Tınaz doktor ihmali tartışmasını yeniden başlattı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk Sanat Müziği’nin usta isimlerinden Faruk Tınaz pankreas kanseriyle mücadele ederken hayatını kaybetti. Sanatçının ölümüne dair çarpıcı bir iddiada bulunan Faruk Tınaz’ın eşi Canan Tınaz daha önce de ifade ettiği gibi katıldığı Kanal D Haber’de eşinin doktor ihmalinden öldüğünü söyledi.

“Çok büyük bir doktor ihmali var” diyen Canan Tınaz “Eşimin raporuna dahi bakılmadı. Bir raporun okunmaması demek ne demek! Kanserden korkma geç kalkmaktan kork. Biz geç bırakıldık doktor tarafından” dedi.

Tınaz açıklamasının devamında ise “Hayatını yaşa denildi. 2019 Ağustos ayı hastaneye gidiyoruz kanseri öğreniyoruz. Hiçbir teste bakmadan sen iyisin diyerek göndermiş” iddiasında bulundu.

Hayatını kaybeden Faruk Tınaz’ın eşi Canan Tınaz doktor ihmali tartışmasını yeniden başlattı

“RAPORLARA BAKMADI” 

Sanatçının ölümüne dair çarpıcı bir iddiada bulunan Faruk Tınaz’ın eşi Canan Tınaz, “Çok büyük bir doktor ihmali var. Evet pankreas kanseri, ama iki yıl önce bir doktorun pankreastaki lekeyi görüp bütün raporlara bakmamasından kaynaklanıyor” dedi.

FARUK TINAZ KİMDİR? 

Faruk Tınaz, 6 Haziran 1956 tarihinde sekiz çocuklu bir ailenin beşinci çocuğu olarak Adana’da dünyaya geldi. Annesi mevlithandı. Mustafa Erses, Ümit Tokcan ve Nevzat Sümer’den müzik dersi aldı. 1980’de açılan sınavı kazanarak, TRT’de çalışmaya başladı.

Ankara’da başladığı sahne hayatına İstanbul’da devam etti. Üçü de hayata veda eden sanatçılar Kamil Sönmez, Osman Yağmurdereli ve Asım Ekren ile 1973 yılında Şişli’de tek odalı bir evi paylaştı.

Sanatçı, sırasıyla ‘Yunus Gibi’, ‘Sevelim’, ‘Göz Göze’, ‘Şansım Açıldı’, ‘Ömrümü Çalan Yıllar’, ‘Kal Benimle’, ‘Kalbimin Kadını’ ve ‘Dinlenesi Şarkılar’ albümlerini yayınladı.

Canan Tınaz’ın iddiaları sonra hastane ise “Konu yargıda” diyerek açıklama yapmadı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.