adplus-dvertising

Hayalet uçaklar satılıyor

6 Temmuz 2022, 11:12 tarihinde eklendi
Atatürk Havaalanı apronunda bulunan uçuş ömrünü tamamlamış, hacizli ve hurda uçaklar satılıyor. İhlas Haber Ajansı’nın daha önce gündeme getirdiği 12 hurda uçaktan geriye 5 tane kaldı. Hurda uçaklar fpv dron ile görüntülendi.
Takip et
Hayalet uçaklar satılıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Havaalanı’nın açılmasıyla 4 Nisan 2019’da sivil uçuşa kapatılan Atatürk Havaalanı apronunda bulunan uçuş ömrünü tamamlamış, hacizli ve hurda uçaklar çürümeye terk edilmişti. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından terk edilen uçakların sahipleri tarafından alınması için tespit edilen süre tamamlandı. Sahipsiz uçakların ihalesi ise Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapıldı.

Hayalet uçaklar satılıyor

İhale ile üstünde bulunan ipotek ve haciz bedeli de fiyata eklenip öyle satışa çıkartıldı. İhlas Haber Ajansı’nın “İstanbul’un çürümeye terk edilen hayalet uçakları” başlıklı haberiyle gündeme getirdiği uçaklar yatırımcılar tarafından alaka gördü. Medyada yer verilen haberlerin sonrasında atıl durumda bulunan 12 hurda uçak 7 tanesi satıldı. Satılan uçaklar taşınması için kanat ve gövde kısımları parçalanarak havaalanından götürüldü. Uçakların kimileri ise restoran, kafeye dönüştürüleceği öğrenildi. Havaalanında sahiplerini bekleyen kalan 5 hurda uçak ise fpv dron ile görüntülendi. Uçakların birçoğunun dış gövdelerinin döküldüğü kanat kısımlarında ise ciddi hasarlar olduğu göze çarpıyor. Uçakların camları ve motorları tamamen yerinden sökülmüş durumda bekliyor. Fakat kimilerinin içerisinde halen birçok elektronik aksam bulunuyor.

Sivil uçuşlara kapatılan Atatürk Havaalanı içerisinde Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Vaziyet Hastanesi hizmet veriyor. Öte Yandan Millet bahçesi inşaatı için havaalanı içerisinde çalışmalar başlatıldı. Atatürk Havaalanı apronu festivallere de ev sahipliği yapıyor.

Ahmet Faruk Sarıkoç – İsmail Coşkun

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.