adplus-dvertising

Havza Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan Recep Kara

25 Mayıs Atatürk’ü Anma, Termal Turizm Festivali etkinleri kapsamında gerçekleştirilen ‘Havza Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan Recep Kara oldu.
Takip et
Havza Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan Recep Kara
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Havza Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde farklı kategoride ortalama 250 pehlivan er meydanına çıktı. Yapılan ağalık ihalesinde Havza Güreş Ağası Bayram Dağlı ise 9 senedir güreş ağalığı görevini sürdürdüğünü söyleyerek, “2013 senesinden bu yana ağalık görevini sürdürdüm. İnşallah yeni ağamızda güreşe bizlerden daha çok destek verecektir. Ağalığı bırakmamız güreşe ve güreşçiye olan desteğimizin kesilmesi manasına gelmez. Her zaman güreşi, güreşçinin ve Havzamızın yanındayız” diye ağalık ihalesinden çekildi. Yapılan ihale neticesinde ağalığını ile 70 bin lira ile Yahya Ayan aldı. Yahya Ayan yaptığı konuşmada tertip komitesi ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Havza Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan Recep Kara

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise festivalin en mühim etkinliklerin yapılmasında büyük desteği olan görevi bırakan Güreş ağası Bayram Dağlı’ya teşekkür ederek, “Bu gürelerde bizleri yalnız bırakmayan ve destek olan herkese teşekkür ederim” diyerek konuştu.

Havza İbrahim Karabacak Güreş Sahası’nda düzenlenen güreşlere katılan pehlivanlar, dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti. 19 başpehlivanın mücadele ettiği başpehlivanlık müsabakaları sonucunda Yıldıray Akın ile Recep Kara final maçı yaptılar. Yapılan müsabaka neticesinde Recep Kara başpehlivanlığı kazandı.

Güreşlerde dereceye giren pehlivanlara madalyaları Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Güreş Ağası Bayram Dağlı ve protokol mensupları verdi. Güreşleri çok sayıda vatandaş izledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.