Havuz Keyfi Ameliyat İle Bitti! Suratına Tekme Geldi!

İzmirli bir çocuk annesi ve öğretmen Şeyda Bulut’un havuz keyfi çok sürmedi. Şeyda Bulut havuzda yüzdüğü sırada kaydıraktan havuza düşen bir kişinin ayağı adeta bir tekme gibi suratına geldi.

İzmirli bir çocuk annesi ve öğretmen Şeyda Bulut’un havuz keyfi çok sürmedi. Şeyda Bulut havuzda yüzdüğü sırada kaydıraktan havuza düşen bir kişinin ayağı adeta bir tekme gibi suratına geldi. Gelen tekme sonucunda burun ve sol göz tabanı kemiği kırıldı. Genç öğretmeni ameliyat eden Doç. Dr. Özlem Gündeşlioğlu, “Bu kırık yüzünden göz küresi aşağıya düşer, çift görme gelişir ve gözler asimetrik olur. Çökmeye karşı kırık kemiğe plak yerleştirerek önlem aldık” dedi. Arkadaşlarıyla geçtiğimiz Ağustos’ta tatil amaçlı bir otele gitti. Bulut, otelin havuzundayken, aldığı darbeyle şok geçirdi. Genç kadın, “Ne olduğunu anlayamadım. Burnum kanamaya, midem bulanmaya başladı. Bulantının beyin travmasından kaynaklanma şüphesi üzerine hemen ambulans çağrıldı ve Selçuk Devlet Hastanesine kaldırıldım. Tomografi çekildi, çok şükür bir problem çıkmadı. Ancak yüzüme yediğim darbeden sol gözümde bir sıkıntı hissediyordum ama herhangi bir müdahale yapılmadı. Taburcu edildim. Eşim Levent Bulut’la İzmir Kent Hastanesine geldik. Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Safiye Küçükgül muayene etti. İlk muayenede sorun yoktu, ancak 2 gün sonra kapanan gözüm açıldığında çift görmeye başladığımı fark ettim, panikledim. Tekrar doktoruma başvurdum. Orbital MR çekildi. Burada göz tabanı kırığı olduğu ortaya çıktı. Burnumda da kırık oluşmuş. Beni Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Özlem Gündeşlioğlu’na yönlendirdi. Yediğim darbe bu kırığa, kırık da göz küresinin aşağıya düşerek çift görmeme neden olmuş” dedi. Ameliyat kararının kendisi için çok zor olduğunu aktaran genç kadın, “Üzerinden bir hafta geçince korktum, gözüm aşağıya kayıyordu. Hızlı karar vermem gerekiyordu. Hiç yoktan kendimi ameliyat masasında buldum. Havuz keyfim gerçekten çok tatsız bitti. Son bir ayım zehir oldu, çocuğumla ilgilenemedim. Herkesin yüzdüğü havuzlara açılan su kaydırakları konusunda herhangi bir önlem alınmamış olması, uyarı bulunmaması çok kötü. Ben bu olayı yaşadığımda müşterilerin yardımıma koşarken otel yönetiminin ilgisizliği beni daha da çok üzdü. Önlem almadıkları için kendilerinden şikayetçi oldum, inşallah bu gibi olayların yaşanmaması için gereği yapılır” diye konuştu.

KIRIK DÜZELDİ

Doç. Dr. Gündeşlioğlu şöyle konuştu: “Sol göz taban kemiği kırığı eğer düzeltilmezse çökme daha da artar ve çift görme sorunu büyür, iki gözün simetrisi bozulur. Eğer göz kasları kırığın arasına girerse çift görme kalıcı olabilir. Bu travmanın arkasından hastamızda da hem çift görme hem de asimetri başlamıştı. Göz küresi, göz altındaki yağ dokuları aşağıya doğru kayarken, kemikte 1,8 santimetre karelik defekt oluşmuş. Kırığın olduğu yere titanyum meş plak koyduk. Böylelikle çökme önlendi, görme düzeldi. Burun kemiğindeki kırık düzeltildi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı