HAVELSAN işbirliği ile Amasya’da yerli LED ekran üretiliyor

HAVELSAN işbirliği ile Amasya’da üretilen LED ekranlar dünyaya ihraç ediliyor. Katar, akıllı şehir projesi ve 2022 FIFA Dünya Kupası için Amasya’da üretilen LED ekranlardan almak için HAVELSAN ile iletişime geçti. Detaylar haberimizde.


HAVELSAN işbirliği ile Amasya’da yerli LED ekran üretiliyor

Türkiye’de ilk defa yapılan yerli LED ekran üretimi için Amasya seçildi. HAVELSAN’ın hem üretim için hem de pazarlama için destek verdiği LED ekran üretiminde çok ciddi başarı sağlandı. Üretilen LED ekranlar hem Türkiye’de hem de bütün dünyada ‘TAGLIG’ markası adı altında satışa çıkıyor. Marka İstanbul’da yapılan dünyanın en büyük havalimanı için birçok ekran üretti. Yeni olan LED firmasının hedefleri arasında dünyaya açılmak var. Binlerce LED panelin kullanıldığı havalimanı sonrasında yepyeni projeler şirketin ayağına kadar geldi.

KATAR SİPARİŞ ÜSTÜNE SİPARİŞ VERDİ!

Katar’ın Türkiye’ye karşı olan bakış açısı bizi her zaman mutlu ediyor. Her zaman ülkemizin yanında olan Katar, TAGLIG firmasından çok ciddi bir ürün listesi bekliyor. Katar’da son zamanlarda trend haline gelen akıllı şehirler projesine ülke yönetimi hız kazandırmak istiyor. Amasya’da kurulan ve dünyaya ihracat yapan firma, Katar’ın akıllı şehirleri için LED üretecek. Bunun haricinde 2022 FIFA Dünya Kupası’nın oynayacağı Katar’da yine stadyum içerisinde kullanılacak bir LED ekipmanı yine bahsi geçen yerli firma tarafından temin edilecek.

HAVELSAN İŞBİRLİĞİ SATIŞLARI ARTIRIYOR

Katar ile ilgili bütün projelerin HAVELSAN önderliğinde görüşüldüğü, ihracatın 2019 yılında çok ciddi bir yükseliş göstereceği de kamuoyuna paylaşılan bilgiler arasındaydı. Amasya’dan dünyaya LED ekran satan firmanın arkasında HAVELSAN gibi bir firma olduğu için çok şanslıdır. HAVELSAN gibi çok ciddi bir kurumdan destek alarak LED ekran üretimine başlayan basit bir firma olan TAGLIG artık uluslararası bir firma haline geldi.

Yazar: Seher Demirol

Seher Demirol
Adana'da 1989 senesinde dünyaya gelen Seher Demirol, Marmara Ünivetsitesi mezunudur. 2014 senesinden beri haber sektöründe çeşitli kategorilerde görev alan Demirol, kendini magazin alanında ilerletmiştir. Yaptığı çarpıcı haberlerle birçok kez medya gündemine oturan Demirol, kariyerine ulusal haber sitelerinde editörlük görevi alarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.