Havalimanında Korku Dolu Anlar! Uçak Bir Anda Alev Aldı

ABD’nin California eyaletindeki Oroville Havilmanında kalkışa geçen özel geç birden alev aldı. Yangında uçak kullanılamaz hale gelirken 2 pilot ve 8 yolcu yangını yara almadan atlattı.

ABD’de çıkan uçak yangını büyük panik yarattı. California eyaletindeki Oroville Havalimanı’nda uçuşa hazırlanan özel jet birden alev alınca havalimanında hareketli dakikalar yaşandı.

PİLOTLAR KAPILARI HEMEN AÇTI

İçinde 2 pilot ve 8 yolcunun bulunduğu Cessna Citataion Excel tipi özel jet, tüm hazırlıklarını tamamladıktan sonra kalkış için hareket etti. Ancak jet bir anda alevler içinde kaldı. Yangın uçağı tamamen sarmadan pilotlar kapıyı açmaya başardı ve 10 kişi uçaktan kurtuldu. Havalimanında görevli itfaiye ekipleri hemen yangına müdahale etti ve alevleri söndürdü. Oroville’den Oregon’daki Portland Uluslararası Havaalanı’na gitmek için hareketlenen uçak yansın sonra kullanılamaz hale geldi.

DEĞERİ 15 MİLYON DOLAR

Yangın ile ilgili açıklama yapan bir havalimanı yetkilisi “Uçak tamamen yandı. Bir teknik aksaklık olduğunu düşünüyoruz. İtfaiye anında müdahale etti. Kimsenin yaralanmamış olması bizim için sevindirici” ifadelerini kullandı. Öte yandan hurdaya dönen ve değerinin 15 milyon dolar olduğu belirtilen özel jetin sigortalı olduğu öğrenildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı