adplus-dvertising

Hava sıcaklıklarında 12 derecelik ani düşüş bekleniyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, Eskişehir’in de içerisinde bulunduğu bazı bölgeler soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. Ayrıca Aydın’da da soğuktan en çok etkilenen şehirlerin başında gelecek.
Takip et
Hava sıcaklıklarında 12 derecelik ani düşüş bekleniyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’ne göre, Eskişehir, Bilecik, Bursa ve Kütahya illerinin yer aldığı bölge genelinde halen mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklıklarının çarşamba gününden itibaren hissedilir biçimde 6 ila 12 derece azalacağı, hafta sonuna kadar mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Karadeniz üstünden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın etkisi ile Çarşamba gününden itibaren yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar biçiminde görüleceği tahmin ediliyor.

Soğuk ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başından itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Eskişehir il merkezinde yüksek kesimlerde kar, Perşembe günü ise hafif kar biçiminde olacağı tahmin ediliyor. Çarşamba günü en düşük 3, en yüksek 5 derece, perşembe günü en düşük eksi 3, en yüksek -1 derece, Cuma günü en düşük -4, en yüksek 1 derece, cumartesi günü en düşük -4, en yüksek 3 derece, Pazar günü ise en düşük -3, en yüksek 2 derece olacak.

AYDIN

Aydın’da mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklıkları yarından itibaren hissedilir derecede düşmeye başlayacak. Meteoroloji verilerine göre hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altına düşmesi bekleniyor.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı:

“Yapılan son değerlendirmelere göre, mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üstünde seyreden hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (6-12C) azalmayla beraber mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altına düşeceği, halen sağanak yağış biçiminde devam etmekte olan yağışların ise yarın itibariyle hafifleyerek akşam saatlerinden itibaren yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi ve yağışlı havanın gece saatlerinde bölgemizi terk etmesi beklenmektedir. Sıcaklık düşüşüyle beraber kırsal kesimde gece sıcaklıkları il merkezlerinden daha düşük seyredeceğinden Çarşamba, Perşembe ve Cuma geceleri tarımsal faaliyetlere devam eden vatandaşlarımızın zirai don olayı, sürücülerimizin karayollarında buzlanma olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.