Hava sıcaklıkları sağanak yağışla birlikte düşecek!

Meteoroloji'den edinilen son bilgilere göre ülkenin dört bir yanında etkili olan yağışlı hava dalgasının sıcaklıkları düşüreceği bildirdi. Özelikle iç ve batı kesimlerde 4 ila 8 derece arasında düşüş bekleniyor.
Takip et
Hava sıcaklıkları sağanak yağışla birlikte düşecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar biçiminde olması bekleniyor. Yağışların, Doğu Karadeniz ile Hakkari çevrelerinde güçlü olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden güçlü ve yer yer fırtına (50-70 km/saat) biçiminde esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede (4 ila 8 derece) azalacağı, öbür yerlerde mühim bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve doğu yönlerden, Doğu Anadolu'nun ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif, bazen orta güçte, Marmara, Kuzey Ege kıyıları ve Doğu Anadolu’nun doğusunda güçlü ve yer yer fırtına (50-70 km/saat) biçiminde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Rize, Trabzon, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Hakkari çevreleri ile Giresun'un iç kesimlerinde güçlü olması (21-50 kg/m2) beklendiğinden su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden güçlü ve yer yer fırtına (50-70 km/saat) biçiminde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek negatif koşullara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

ANKARA °C, 12°C

Çok bulutlu, aralıklı hafif sağanak yağışlı

İZMİR °C, 21°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

ANTALYA °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 11°C

Çok bulutlu akşam saatlerine kadar aralıklı hafif sağanak yağışlı

TRABZON °C, 10°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinde yer yer güçlü olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DİYARBAKIR °C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.